28 Ekim 2013

Airtickets.com Biletim Yandı!

Ben yaklaşık bir ay önce eylül 2013 başında skyscanner. com sitesinin yönlendirmesiyle Aertickets. com. tr sitesinden İzmir-Cleveland gidiş dönüş bileti aldı. Aktarmaların dördünü Air Canada ile yapıyordu. İstanbul'dan Air Canada'ya beni almadılar. Kanada Transit vizem yokmuş. Şaşırdım dondum şok geçirdim.

Bu konuda firma tarafından hiç bilgilendirilmedim. Uçaklarımın arasında 1, 5 saat var nasıl yetişeceğimi düşünürken beni uçağa almadılar. Tüm çabama rağmen o uçağa binemedim. Biletim yanmış oldu tabi Kanada- Cleveland'da yandı. Firmayla görüştüm. Bana hiç bir şekilde yardımcı olmadılar. Üstelik dönüş biletlerimin de yandığı söylediler. Dava açmaya hazırlanıyorum.

Murat 1.403 Okunma

Cevaplar

  • Airtickets.com.tr Temsilcisi14 Ocak 2014

    Sayın Murat Bey, Ülkeler arası yapılan vize anlaşmaları, değişen kurallar, transit geçişler... Bu gibi konuların özellikle Türkiye pazarındaki yolcularımız için çok büyük bir öneme sahip olduğunun bilincindeyiz. Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları her gün farklılık göstermekte, pasaport türüne, transit geçiş yapılan ülkeye, seyahat edilen ülkeye, alınan vize tipine göre farklılıklar göstermektedir. Örneğin satın almış olduğunuz bilet için sizden transit vize istenirken Airtickets Türkiye pazarından aynı bileti satın alan farklı bir ülke vatandaşlığına veya farklı bir pasaport türüne sahip olan bir diğer müşterimiz için aynı kurallar geçerli olmayacaktır. Bir çok farklı değişkene bağlı olan vize konularıyla ilgili Airtickets olarak kesinlikle bilgi vermeyip bu gibi konularda müşterilerimizin konsolosluklarla iletişime geçmesini önermekteyiz. Bu durum, web sitemizde "http://www.airtickets.com.tr/yolcu-haklari" paragrafı altında belirtilmiştir : "Seyahat Belgeleri airtickets.com.tr® seyahat belgelerinizle ilgili (pasaportlar, vizeler vs) kesinlikle hiçbir sorumluluk taşımaz. Yalnız, siz, satın aldığınız seyahat servisini kullanmak için gereken seyahat belgelerini düzenleyip bulundurmak sizin yükümlülüğünüz altındadır. " Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön