Toplam çözüm sayısı
..

Aile Sağlığı Merkezleri

tam yıldız tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1.8

Son 30 günlük sayfa görüntüleme sayısı 31.759

Aile Sağlığı Merkezleri
tam yıldız tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1.8  
Müşteri memnuniyet puanı

Kullanıcıların, şikayet sürecini değerlendirirken verdikleri puanlarla hesaplanır.

Detaylı bilgi
 
Son bir yılın verileri
profile-icon
profile-icon

89 şikayet

Şikayet Sıralaması
profile
 • 305görüntüleme
 • 5 gün önce
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız
Silviya Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
Sude'nin Teşekkür Mesajı
 • 25 Ağustos 11:01
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız

“Teşekkürler”

Sude Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
Fırat'ın Teşekkür Mesajı
 • 17 Ağustos 20:13
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız

“Teşekkür ederim”

Fırat Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
Makbule'nin Teşekkür Mesajı
 • 06 Mayıs 11:05
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız

“Teşekkür”

Makbule Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
 • 2999görüntüleme
 • 29 Nisan 13:10
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız
Aslhn Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
Dilara'nın Teşekkür Mesajı
 • 30 Mart 15:11
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız

“Teşekkür ederim”

Dilara Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
 • 2108görüntüleme
 • 11 Mart 10:23
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız
Fatih Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
 • 2907görüntüleme
 • 18 Şubat 17:40
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız
Yasemin Şikayetini Yayından Kaldırdı
profile
Recep'in Teşekkür Mesajı
 • 26 Ocak 12:23
tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız

“Çözüldü.”

Recep Şikayetini Yayından Kaldırdı

Yeni karşılaştırma

ile

Marka Profili

Aile Sağlığı Merkezleri bugüne kadar marka profili oluşturmadı. 
Aile Sağlığı Merkezleri henüz marka profili oluşturmadığı için Şikayetvar üzerinden şikayet cevaplamıyor ve buradaki müşterileriyle iletişime geçmiyor. Her firma Şikayetvar'da marka profili oluşturabilir.
Tarih ikonu
Son 1 yılda şikayetlerin henüz hiçbirine cevap vermedi.

Aile Sağlığı Merkezleri

Aile Sağlığı Merkezleri Hakkında

Aile Sağlığı Merkezleri, bir veya birden fazla aile hekimi ile aile sağlığı elemanlarınca aile hekimliği hizmetinin verildiği sağlık kuruluşudur. Her bireyin ve aile fertlerinin ikamet yerlerinin yakınlarında ya da kolaylıkla ulaşabilecekleri bir noktada bulunan Aile Sağlığı Merkezleri’nde; kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri ile birinci basamak teşhis, tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetleri sunan bir aile hekimi bulunmaktadır. Eğer aile hekiminizin hangi Aile Sağlığı Merkezi’nde olduğunu bilmiyorsanız; turkiye.gov.tr adresi üzerinden “Aile Hekim Bilgisi Sorgulama” sayfasına giderek aile hekiminizi öğrenebilirsiniz. Aile hekimleri; kendisine kayıtlı kişilerin aynı zamanda sağlık danışmanı, sağlık konularında onlara yol gösteren ve onların haklarını savunan kişi konumundadır. Kendi aile hekiminize düzenli olarak muayene olabilir ve çeşitli hastalıklarınız için Aile Sağlığı Merkezleri’nin kapısını çalabilirsiniz. Aile hekimleri; bilgisinin dışında ve müdahale edilmesi gereken çeşitli sağlık sorunlarınızı tespit ettiğinde sizleri uzman hekimlere, diş hekimlerine veya ikinci- üçüncü basamak sağlık kurumlarına yönlendirecektir. Aile hekimi, genellikle bireylerinin ikametlerine yakın ve kolay ulaşılabilir konumdaki Aile Sağlığı Merkezleri’nde görev almaktadır.

Aile Sağlığı Merkezleri Çalışma Saatleri

Aile Sağlığı Merkezleri çalışma saatleri; 08:30 - 12:30 / 13:30 - 17:30 saatleri arasındadır. Aile Sağlığı Merkezleri Cumartesi günleri de hizmet vermekle birlikte Pazar günleri kapalıdır. Eğer mevcuttaki aile hekiminizden daha uzak bir konumdaysanız aile hekiminizi dolayısıyla da Aile Sağlığı Merkezi’nizi değiştirebilirsiniz. Bunun için e-Devlet ve Sağlık Bakanlığı’nın elektronik uygulaması olan e-Nabız üzerinden, size en yakın aile hekimini harita üzerinden görerek elektronik ortamda aile hekimi seçimi yapmanız yeterlidir. Aile Sağlığı Merkezi değiştirme taleplerinizin gerçekleşme zamanına kadar iptal edilebilmesi mümkün olup, değişiklik gerçekleştikten sonra iptal işlemi yapılamamaktadır. Her ayın 5'i ile 21’i arasında yapacağınız değişiklikler aynı gün gece 23:59'da, ayın 21'inden sonraki ayın 5'ine kadar olan değişiklik talepleri ise sonraki ayın 5'inde gece 23:59'da gerçekleşmektedir. Eğer yazılı talep ile aile hekimi ya da Aile Sağlığı Merkezinizi bizzat seçmek isterseniz ise; seçmek istediğiniz aile hekimine, ilgili Toplum Sağlığı Merkezi’ne/İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne başvuru yapmanız gerekmektedir.

Aile Sağlığı Merkezleri’nde Verilen Hizmetler

Sağlık ocaklarının Aile Sağlığı Merkezleri’ne dönüştürülmesiyle birlikte Aile Sağlığı Merkezleri’nde verilen hizmetler merak edilir olmuştur. Aile Sağlığı Merkezleri’nde her aileye bir aile hekimi ve hemşiresi belirlenmektedir. Aile Sağlığı Merkezleri’nde verilen hizmetler; hasta muayenesi, anne sütü hakkında bilgilendirme, hasta sevk işlemleri, tek hekim sağlık raporu verilmesi, enjeksiyon-pansuman, çeşitli laboratuvar tetkikleri, acil sağlık hizmetleri, gebe – lohusa – sağlam – çocuk takipleri, aşılama hizmetleri, aile planlaması, küçük cerrahi müdahaleler, hasta hakları başvurularını değerlendirme ve organ bağış bilgisi olarak sıralanabilir. Bu hizmetler ve hizmet kaliteli ile ilgili detaylı bilgi almak için sayfamızda yer alan kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz. Dilerseniz siz de bağlı olduğunuz Aile Sağlığı Merkezleri, aile hekimi ve sunulan hizmetlerle ilgili Aile Sağlığı Merkezleri şikayet ve yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Aile Sağlık Merkezi randevu nasıl alınır?

Aile hekiminden randevu almak için iki ayrı yol vardır. Birincisi ALO 182 hekim randevu merkezini aramak, ikincisi ise https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ internet sitesi üzerinden randevu almaktır.

Aile Sağlığı Merkezleri çalışma saatleri nedir?

Aile Sağlığı Merkezleri çalışma saatleri 08:30 - 12:30 / 13:30 - 17:30 saatleri arasındadır.

Aile Sağlık Merkezi değiştirme işlemleri nasıl yapılır?

e-Devlet ve Sağlık Bakanlığı’nın elektronik uygulaması olan e-Nabız üzerinden, size en yakın aile hekimini harita üzerinden görerek elektronik ortamda değişim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aile hekimimi nasıl öğrenebilirim?

Aile Sağlığı Merkezi’nde olduğunu bilmiyorsanız; turkiye.gov.tr adresi üzerinden “Aile Hekim Bilgisi Sorgulama” sayfasına giderek aile hekiminizi öğrenebilirsiniz.

Aile Sağlık Merkezleri ile ilgili daha farklı bir sorum var.

Aile Sağlık Merkezleri hakkında daha farklı bir soru ya da sorununuz varsa, buraya tıklayarak Şikayetvar'a yazabilirsiniz. Böylece sorununuzu hem marka hem de tüketicilerle paylaşabilirsiniz.