25 Aralık 2013

Aile Sağlığı Merkezleri Bebeğime Aşı Yaptıramıyorum!

1 yaşında bebeğim var ve aile sağlık merkezine sadece aşılar için gidiyorum. Ancak her seferinde sıkıntı içinde ayrılıyorum. Öncelikle bebeğimin hiçbir aşısı için aranmıyorum. Oysa çevremde benim gibi bebeği olan arkadaşlarım sürekli arandıklarını ve aşırı bir ilgi gördüklerini söylüyorlar neyse dedim bir şikayette bulunmadım,sonra bebeğimin 6 aylık aşılarını vurdurmak İçin gidiyorum aşının olmadığını söylüyorlar. Listelerinde bu çocuğa aşı yapılması gerektiği yazmıyor mu? 1 hafta sonra vurduruyoruz, yine neyse diyorum.

Çocuk felci aşısı vurdurmak için gidiyorum. Biz vuramayız diyorlar, zor zekat vurduruyoruz. Bebeğim 1 yaşında ve aşlarını vurdurmak için arıyorum(daha önce yaşadığım aşı yok tecrübesinden aramadan gitmiyorum) açan kişi hemşireyi veriyor "aşı vuracak hemşiremiz yok, aşı vuramıyoruz"diyor. Başka sağlık ocağında vurdurabilir miyim diyorum yok olmaz" diyor ne yapacağız diyorum bekleyin yarın öbür gün gelir diyorlar. sabırla bugün tekrar arıyorum geldi mi diye perşembe falan gelir diyorlar. Artık bu kadarına pes.

Söz konusu olan bir bebek. Bu kadar amatör bir merkez olamaz. Ben kimin keyfini bekliyorum. Bebeğimin aşısı için onları beklemek zorunda mıyım? Lütfen gereği yapılsın söz konusu merkez Gaziantep 15 Nolu aile sağlığı merkezidir.

Erdinç 332 Okunma

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön