02 Aralık 2015

AIG Sigorta Şirketinin "Sistemsel Hatası" Müşteriye Kesiliyor.

26 Kasım 2014'te telefonla arandım. Doğru yerden teyit aldığım aig Sigorta'dan B Planı Sigorta Poliçesi aldım. Eşim ve oğlumu kapsayan poliçe aylık 33,64 TL aylık yenilenen sigorta için kartımdan ödeme talimatı da verdim.

Kartımın harcamalarına baktığımda 28 Kasım 2015 Cumartesi 1 kez 13,72 TL, 29 Kasım 2015 Pazar 7kez 13,72 TL çekmiş.

AIG Sigorta'nın Müşteri İletişim Merkezi'ni aradığımda "sistemsel hata" dolayı bir süre sonra 16 TL çekildiğini, "sistemin hatayı bulduğunda" da aradaki farkları toplu çektiğini söylediler.
1. Şirketin sistem hatasını neden müşteriye faturalandırılıyor? Kendisi üstlenmesi ve bunları iade etmesi gerekmez mi?
2. Otomatik ödeme talimatım neden suistimal edildi?

Mustafa 357 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa10 Şubat 2016

    Mesajınız geldi bugün ancak, benim sorduğum iki sorunun cevabı yerine İngilizce'den tercüme (tarihleri bile ABD tarzında kalmış) metin yollanmış. Hatta bir Genel Müdür Yardımcısı ve Hukuk Müşaviri imzalamış. Koca aıg tercüme hazır bir metinle cevap verme inceliği göstermiş. Hatalı işlem yaptığını kabul etmiş. Sonuç? Yok, tabii ki. Unutursanız diye sorularım şunlardı: 1. Şirketin sistem hatasını neden müşteriye faturalandırılıyor? Kendisi üstlenmesi ve bunları iade etmesi gerekmez mi? 2. Daha önemlisi otomatik ödeme talimatım neden suistimal edildi? Neden bilgi verilmedi?

  • Gulf Sigorta Temsilcisi08 Aralık 2015

    Değerli Müşterimiz, Talebiniz işleme alınmış olup tarafınıza konu hakkında geri dönüş yapılmıştır. Şirketimiz ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikayet, öneri ve isteklerinizi www.aig.com.tr internet sitemizde yer alan ‘’iletişim’’ bölümünden ya da 444 12 44 numaralı Müşteri İletişim Merkezimiz kanalı ile bize doğrudan ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla AIG SİGORTA A.Ş. Müşteri İletişim Merkezi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön