04 Nisan 2013 #1724054

Afiyet Hastanesi Yeni Doğan Bebekleri Gereksiz Yere Yoğun Bakıma Alıyor!

Afiyet Hastanesinde 29/03/2013 tarihinde sezaryen le doğan bebeğimizi yoğun bakım aldılar. ciğerlerinde su olduğu, oksijen tedavisiyle atılması gerektiği söylendi. 4. günün sonunda doktoru 1 hafta içinde verebileceklerini söyledi. konuyu araştırınca neredeyse her doğan bebeği yoğun bakıma aldıklarını gördüm.


Oradan rapor alıp başka bir hastahaneye göstermek istedim. raporu sadece taburcu esnasında vereceklerini söyleyince imza karşılığında taburcu olduk. bebeği *** hastanesine götürdüm yatmasını gerektiren bir durum olmadığı söylendi. bebeğimi 4 gün önceden alıp evime geldim. . hastadan alınmayan yoğ. bak. parasını devletten aldıkları için her geleni yoğun bakıma alıyorlar.

Muhammet 2.382 Okunma

Cevaplar

  • Muhammet20 Temmuz 2013

    bir de firma devletten günlük ne kadar yoğun bakım ücreti alıyor bi açıklar mı acaba

  • Afiyet Hastanesi Temsilcisi21 Haziran 2013

    Özel Afiyet Hastanesi olarak öncelikle geçmişolsun dileklerimizi sunarız Hasta yeni doğanın geçici solunum sıkıntısı (TTN) nedeniyle yeni doğan yoğun bakım ünitesine alındı.Yeni doğan yoğun bakım ünitesine yatan hastaların en az üçte birinde yeni doğanın geçici taşipnesi görülür.Sezeryan doğum ve erkek cinsiyet solunum sıkıntısını artıran faktörlerdir.Bu şikayetle yatan hastaların ortalama yatış süresi 7-10 gündür. Hastanın doğumdan önce yapılan üst düzey ultrasonografisi'nde ;İntrakardiak 2.7 mm çapında ekojen odağı tespit edilmiştir.Hasta yüksek riskli bir yeni doğandı.Solunum sıkıntısı 4 gün boyunca devam etti.Bu esnada aktif beslenemedi.Oksijen desteği, solunum rahatlatıcı ilaç tedavisi uygulandı.4.günden sonra hasta beslenmeye başlandı.İlk 24 saatte yapılan ECHO da VSD +PDA kongenital kalp anomolisi tespit edildi.6.gün anneye emzirme eğitimi verildi.Sarılığı olduğu için aralıklı fototerapi uygulandı.Hastanın 1 gün sonra taburculuğu planlandı.Ancak hasta yakınlarının isteği üzerine imza karşılığında taburcu edilmiştir. Ailenin bebeğin bakım ve tedavi süresinde ,en fazla şikayeti babaannenin ısrarla yoğun bakıma girmek istemesi nedeniyle idi.Yeni doğan yoğun bakım ünitesine enfeksiyon riskinden dolayı hastanın 1.derecede yakınları anne ve baba dışında ziyaretçi alınamaz Sonuç itibariyle yüksek riskli yeni doğanın 4 gün ciddi solunum sıkıntısının devam etmesi sarılığının olması +2 tane kongenital kalp defektinin olmasından dolayı yoğun bakımda 6 gün kalması makul bir süredir.Özel Afiyet Hastanesi olarak hastalarımıza karşı her zaman ilkeli,dürüst hastanın sağlığı ve tedavisinin öncelikli olduğu bir politikamız olmuştur.Hiç bir zaman bu politikamızdan taviz vermedik.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön