03 Ekim 2013

Aegon Emeklilik ve Hayat Ödemelerimi Hesaplayamıyor!

15. 07. 2003 tarihinde iki adet poliçe ile sisteme girdim. O zaman Ankara Emeklilik vardı. Poliçe kesintilerim maaştan düzenli kesildi. Aradaki bir iki aksama şirketin sisteminden kaynaklandı. Bunu da kendim bildirip bizzat bankaya ödeyip dekontunu gönderdim. 2005 yılında Bireysel Emeklilik Sistemine geçildi. Sonra da Ankara Emeklilik, Aegon Emeklilik ve Hayat oldu.


İki haftadır birikimlerim hesaplanamadı. 2005 yılı geçiş döneminde kesintilerin tamamının aktarılmadığı söylendi. Hesaplama bu kadar zor mu? Aktarılmayan aylık kesintilerim ( 2 poliçe 9 x 2 18 ay) neden geri ödenmedi yada bu güne kadar bana bildirilmedi? Bu ödemelerim nasıl değerlendirildi? Sisteme girmek hata mıydı?

Hasan 1.020 Okunma

Cevaplar

  • Hasan18 Ekim 2013

    Çözüm sürecinde cevap alabilmek için defalarca arayıp, uzun süreler beklemek gerekti. Her defasında bana dönüleceği söylendi ama aradan haftalar geçmesine rağmen dönülmedi. Ancak şikayetten sonra geri dönüldü ve bilgi verildi. Yani sisteme girmek kolay, çıkmak için ise muhattap yok. Sisteme girişteki koşullar 10 yıl sonra aleyhte değiştirilmiş. Örn. Kesinti oranı  olmuş.

  • Aegon Emeklilik ve Hayat Temsilcisi10 Ekim 2013

    Sayın İlgili, Müşterimizle görüşülerek bilgilendirme yapılmıştır. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön