09 Mayıs 2013 #1788598

Aegon Emeklilik ve Hayat Çıkış İşleminde Eksik Ödeme!

Aegon Emeklilik firması insanları yanıltıyor.poliçeyi satarken çıkmak istediğinizde herhangi bir kesinti olmayacak dediler.1.5 yılda 6.000 tl prim yatırdım.poliçemi iptal ettiğimde 525 tl geri ödeme yaptılar.

Özkan 986 Okunma

Cevaplar

  • Özkan10 Mayıs 2013

    Yasal dediğiniz kesintinin yasal olmadığı tüketici kanununda farklı ifade ediliyor..Yani yasal olmadığını düşünüyorum.Kesintinin yasal olup olmadığına Mahkeme karar vericek.Tüketici kanunu bu durumu aşağıdaki gibi tarif etmiş. İlgili sözleşme 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunu’nun 6. maddesine göre “Satıcı veya sağlayıcının tüketiciyle müzakere etmeden, tek taraflı olarak sözleşmeye koyduğu, tarafların sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerinde iyi niyet kuralına aykırı düşecek biçimde tüketici aleyhine dengesizliğe neden olan sözleşme koşulları haksız şarttır Taraflardan birini tüketicinin oluşturduğu her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir.Eğer bir sözleşme şartı önceden hazırlanmışsa ve özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle tüketici içeriğine etki edememişse, o sözleşme şartının tüketiciyle müzakere edilmediği kabul edilir.” haklılığını sizinle yapmış oldukları sözleşmeyi öne sürerek sağlamaya çalışmaktadırlar. Sözleşmeden kaynaklı da olsa kesintinin %90′lara kadar çıkıyor olması fahiş olmakla beraber haksız bir uygulamadır. Dolayısıyla 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunu’nun 6. maddesine aykırılıktan dolayı ilgili kesinti oranlarının iptal edilerek haksız yere tahsil edilen meblağın yasal faiziyle beraber talep edilmesi mümkündür. Bunun için oluşan meblağa göre Tüketici Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Hakları Mahkemesi’ne başvuracağım.

  • Aegon Emeklilik ve Hayat Temsilcisi10 Mayıs 2013

    Sayın İlgili, Müşterimizle görüşülerek poliçe şartları ve çıkış esnasında yapılan yasal kesintilerle ilgili bilgilendirme tekrar yapılmıştır. Şirketimiz tarafından yapılan değerlendirmede herhangi bir hatalı işlem tespit edilmemiştir. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön