24 Kasım 2017

AEG Çamaşır Makinesi Garantisi Bitince Bozuldu

3 yıl önce 1400 TL'ye aldığım 8 kg'lik çamaşır makinesi garantisi bittikten 2.5 ay sonra sıkma sırasında gürültülü çalışmaya başladı. Servisi çağırdım. Rulmanın bozulduğunu söylediler. Rulmanın kazanla beraber değişeceğini, fiyatın da 630 TL olduğunu söylediler.


Bu parayı ödersem makinenin maliyeti 2000 TL'yi aşacak. Mağdur olduğumu düşünerek AEG müşteri hizmetlerini aradım. Ama bir hanımefendi garanti kapsamı dışında olduğu için parayı benim ödemem gerektiğini söyledi. Şimdi size sormak istiyorum. Söz konusu para 100-200 TL'değil. Servise ödediğim parayı da eklerseniz 680 TL ediyor. Lütfen kendinizi tüketici yerine koyun. % 100 kandırıldığımı hissediyorum. AEG'nin çözüm odaklı bir tavır sergileyerek benimle iletişime geçmesini bekliyorum.

Selda 4.076 Okunma

Cevaplar

 • Selda08 Ocak

  27 Kasım da AEG yetkilileri sizi arayacak denildi ama 1.5 ay oldu hala ses yok. Sorun çözülmüş gibi gösterilmesin lütfen.

 • Selda25 Aralık 2017

  Bozulan AEG çamaşır makinemle ilgili yazdığım şikayetin (Makine garanti bitince yani 3 yılın ardından gürültülü sıkma yapmaya başladı. Rulman değişimi için bana 630 TL fiyat çıkardılar. ) ardından AEG, bu site aracılığıyla şikayetime cevap yazdı. Müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçecek denildi. Neredeyse 1 ay oldu. Ama hiç ses seda yok. Müşteriyle iletişime geçmek bu kadar mı zor, yoksa her şikayete aynı cevabı yazıp müşteriyi oyalıyor musunuz?

 • Selda05 Aralık 2017

  10 gündür AEG müşteri temsilcisinin aramasını bekliyorum. Sevgili AEG yetkilileri bir müşteri kaybetmek üzeresiniz...

 • Selda05 Aralık 2017

  AEG Çamaşır Makinesi 3 yıllık süre sonunda (yani garanti bitiminde) uçak sesiyle kurutma yapmaya başladı. 10 yıl kullanırım diye aldığım makine bozulunca servisi çağırdım. "Rulman bozulmuş ama sadece rulmanı değiştiremeyiz, tüm kazan değişmeli" dediler. Fiyatı da 630 TL! Üstüne biraz daha para koysanız yeni makine alırsınız. Bu şikayetimi burada ilettim. AEG yetkilileri müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçecek diye not yazmışlar. 10 gündür bekliyorum... . Sevgili AEG yetkilileri bir müşteri kaybetmek üzeresiniz...

 • AEG Temsilcisi27 Kasım 2017

  Öncelikle markamızı tercihinizden dolayı çok teşekkür ederiz. Yaşadığınız sürecin en kısa sürede memnuniyete dönüştürülmesi hedefimizdir. Başvurunuzla ilgili olarak Müşteri Hizmetleri Müdürlüğü’müzden Yetkilimiz sizinle irtibata geçecektir. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüşlerinizi öncelikle müşteri hizmetleri üzerinden bizlere iletmenizi rica ederiz. Görüş ve önerilerini paylaşan müşterilerimize markamıza duyduğu güven için teşekkür ederiz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön