16 Eylül 2013

Aeg-Electrolux-Zanussi Kapak Lastiği Yırtılmasına Kullanıcı Hatası Dedi!

Aeg-Electrolux-Zanussi çamaşır makinemizi 22.05.2013 yılı mayıs ayı sonunda Bursa'dan gelen servise bağlattık. Ancak 11.09.2013 tarihinde arıza yaptı. Servisi çağırdık geldi ve kapak lastiğinin yırtılmış olduğunu ve garanti kapsamı dışında olduğunu söyledi. Kullanıcı hatası olduğunu ve çamaşır makinesinin lastiğinin fermuarın veya eşimin çamaşırları çekmesinden dolayı yırtıldığını söylüyor. Böyle bir kaçamak mazeretin verilmesi bizi çok üzmüştür.

Bundan önceki çamaşır makinesini 15 yıl kullanmış olan eşime '' kullanmayı bilmiyorsun '' demek hakaret olmuş olur. Lastiğin fiyatının 115 TL olduğu bildirildi. Servis tarafından arızanın ücretsiz olarak giderilmesini talep ederim.

Bekir 646 Okunma

Cevaplar

 • Bekir21 Eylül 2013

  ÜSTE PARA VERSELER ALMAM BÖYLE FİRMA VE SERVİSİ OLMAZ.

 • Bekir21 Eylül 2013

  Siz öyle diyorsunuzda Bursa servis elimizde yedek parça yok yurt dışından getireceğiz diyor ama Konyadaki serviste var ve fiyatları arasında 65 tl lik fark var ayrıca özel servise sordum körüğün yırtılma sebebi amortisörleriniz arızalı ondandır dedi sizin servislerinizde böyle yaparsa çok yakın zamanda bu makineyi televizyoncuları ve gazetecileri de çağırıp sizin firmanızın önünde benzin döküp yakacağım. AZ KALDI

 • Bekir17 Eylül 2013

  3.5 aylık makina da lastik yırtılırsa ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ SINIRLARINDA YOKSA 15 gün sonra yurt dışından geliyorsa acaba ben bu AEG ÇAMAŞIR MAKİNASINI ALMAKLA HATA ETMİŞİM Mİ ! ETMEMİŞİM Mİ ?

 • Electrolux Temsilcisi16 Eylül 2013

  Sn Köseoğlu, Yapmış olduğunuz şikayet neticesinde yetkili servis ile görüşülmüştür. Garanti Belgesi ve Garanti Şartlarında yer aldığı üzere; ELECTROLUX Dayanıklı Tüketim Mamulleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Electrolux, AEG-Electrolux, Progress ve Zanussi markalı mamulleri için verdiği garanti, aşağıdaki durumlarda geçerli olmaz. -Kullanma kılavuzunda belirtilen talimatların dışındaki kullanımlar, - Tüketiciye teslimden sonra oluşabilecek kırık, çizik ve hasarlar (taşıma, çarpma, düşürme, vb.) yırtılma gibi reaksiyonlar garanti kapsamına girmemektedir. Yapılabilecek işlem ücreti mukabilinde gerçekleştirilecektir. Saygılarımızla. Electrolux A.Ş Tüketici Hizmetleri.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön