25 Mayıs 2013

Aeg-Electrolux-Zanussi Elektrikli Süpürge Servis ve Garanti Problemi!

Electrolux kalite algısına güvenip piyasa muadillerinin 2 katı para ödeyerek satın aldığım elektrikli süpürge borusu evde halı süpürürken kırılmıştır. Yetkili servise başvurduğumda, kırılan parçalar plastik olduğu için garanti kapsamında işlem yapılamayacağı servis raporu olarak tarafıma iletilmiştir.

Garanti belgesinde “Malın bütün parçaları dahil tamamı garanti kapsamındadır” yazıyor dedim ama sadece müşteri hizmetlerine yönlendirdiler. Müşteri hizmetleri ise sadece “kırılan parçalar garanti kapsamında sayılmıyor” dedi ve gerekçe olarak garanti belgesi kırılma istisnasını gösterdiler. Bu koşullar, belgede yazdığı gibi çarpma, düşürme gibi durumlar da geçerlidir desem de sonuç değişmedi.

İdris 374 Okunma

Cevaplar

  • İdris 28 Mayıs 2013

    Ek not: Bahse konu olan Ürün modeli Electrolux Ultraone Z8810w

  • İdris 28 Mayıs 2013

    Bu yorumunuzu kabul etmem mümkün değil maalesef. Garanti Belgesi ilgili maddeleri; “Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı Firmamızın garantisi altındadır” “Tüketiciye ürün tesliminden sonra oluşabilecek kırık,çizik ve hasarlar (taşıma,çarpma, düşürme vb.) söz konusu olduğunda garanti kapsamı dışındadır” şeklindedir. Gerekçe gösterdiğiniz bu madde süpürme dışında taşıma, çarpma, düşürme sonucu oluşacak hasarları içermektedir. Ben ise evde halı süpürürken oluşan kırılmadan bahsediyorum. Sizler her türlü kırılmayı bu istisna kapsamında yorumlayıp, ürününüzün kusurunu tüketici hatası olarak gösteriyorsunuz. Bu noktadan sonra tüketici mahkemesi gerçekte haklı olana karar verecektir.

  • Electrolux Temsilcisi26 Mayıs 2013

    Sn. Hacıvelioğlu, Yetkili servsi ve Müşteri hizmetlerimizin belirttiiği üzere maalesef kullanım esnasında oluşan fiziki hasar ve kırılmalar garanti belgesinde belirtildiği üzere garanti kapsamında değerlendirilmemektedir. Electrolux A.Ş. Müşteri Hizmetleri Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön