08 Mayıs 2013

Aeg-Electrolux-Zanussi Çamaşır Makinesi Plastik Kokuyor!

07. 03. 2013 tarihinde EWW1697MDW kurutmalı çamaşır makinası aldım. Kullanmaya başlayınca ağır bir yanık lastik kokusu oluştu. Gelen servis görevlisi kokunun kurutma rejistansından geldiğini 4-5 yıkama sonrasında geçeceğini söyledi. Daha sonra kokunun kesilmemesi üzerine durumu Elektrolüx müşteri hizmetlerine yazdım.

Gönderilen servis elemanı yanık lastik kokusunu alınca hemen servis müdürünü arayarak bilgi verdi. Müdürden aldığı talimat ile(hiçte inandırıcı olmayan) 20-25 kurutma sonrasında geçeceğini söyleyerek gitti. Ürünün tanıtımında bu neviden bir kokunun oluşacağına dair bilgi yoktu, firmaya ihtar çektim. Tüketici Mahkemesi' ne gidiyorum başkaları da mağdur olmasın.

Sevgi 1.772 Okunma

Cevaplar

  • Sevgi 29 Temmuz 2015

    Mailime gelen mesaj üzerine bilgilendirmek istedim. Yakınımın hastalığı ve vefatı sebebiyle tüketici hakları ile ilgili süreci devam ettiremedim. Çamaşır makinasının kurutma kısmını kokudan dolayı hala kullanamıyorum kızımın migreni tutuyor. Sıkma hızı 1400 devir/dk kimseye tavsiye etmiyorum çamaşırları kırıştırıp yıpratıyor ayrıca çamaşırlarda toplu iğne başı kadar küçük delikler oluşuyor. Şimdi mecburen 800-1000 devir kullanıyorum.

  • Sevgi 08 Mayıs 2013

    Ürünü aldığım hafta içinde teslim edilmeyen faturasını almak ve koku problemini bildirmek için Emek ticaret'e gittim ürünü kurutmasız olanla değiştirmek istediğimi belirttim kabul etmeyip beni servisle görüştürdü. 30.03.13 ve 27.04.13 tarihlerinde eve gelen teknik servis için makinanın kokusunu alabilsinler diye,makina ya çamaşır atıp bekledim. Sonuçta kötü kokuyu tespit ettikleri halde rejistansın kokusudur olur dedi.Ben "kurutma makinası olan yakınlarımda böyle bir koku yok"dediğimde bana ikisi bir arada olan makinalar da olur yapacak bir şey yok dediler.Doğrusu ürün tanıtımında böyle bir koku yapacağı yazılı olsaydı ürünü asla tercih etmezdim.

  • Electrolux Temsilcisi08 Mayıs 2013

    Sn Ulusan, Yazınızda bahsi geçen ürünü 07/03/2013 de yetkili bayimiz Emek Ticaretten alınmış 08/03/2013 de yetkili servis tarafından hasarsız bir şekilde montajı yapılarak kullanımınıza sunulmuştur . Bahsi geçen şikayetiniz üzere 29/04/2013 te Kadıköy yetkili servisimiz tarafından evinizde sizin nezaretinizde makinada çamaşır yıkanarak kontrol yapılmış sonrasında üründe teknik bir arızaya rastlanılmamıştır bahsi geçen kokuda makine kurutmaya geçtiğinde ısıtma rezistansının yaymış olduğu olması gereken bir kokudur teknik bir arıza değildir. Saygılarımızla. Electrolux A.Ş Tüketici Hizmetleri.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön