22 Mart 2013

Aeg-Electrolux-Zanussi Ayıplı Ürünlerine Sahip Çıkmamaları!

10.01.2013 tarihinde aldığım süpürgenin toz haznesinin yan tarafında temizlenmesi imkansız olan kısmına toz giriyordu.Darty 03.02.2013 tarihinde yenisi ile değiştirdi fakat değişen yeni üründede aynı sorun oldu,yetkili servise gönderildi iadesi istendi.Servis hiçbir işlem yapmadan,rapor düzenlemeden 19.03.2013 te Darty geri gönderdi.

Aynı tarihte yetkili servise tekrar gönderildi.Durum Elektrolux Genel Müdürlüğü ile görüşüldü,iade talebi iletildi fakat ürünü inceleme gereği duymadan talep kabul edilmedi.Şuan ürün serviste ve sonuç olumsuz olursa Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım.Elektrolux Genel Müdürlüğünün ve yetkili servisin bu tutumlarından dolayı kınıyorum.

Fırat 505 Okunma

Cevaplar

  • Fırat25 Mart 2013

    İlk ürünü 2 sefer, Darty nin değiştirdiğinide 2 sefer kullandık ve her defasında 2 toz hazneside temizlenip yıkanarak kullanıldı.Buna rahmen haznenin yan tarafına toz,tüy girmekte idi.Keşke dediğiniz gibi o odacık temizlenebilseydi ama malesef temizlenmeyen bölgede idi ayrıca yetkili servisiniz dai temizleyemiyordu.Burada yazacağınıza bence ayıplı,arızalı ürününüzü yetkili servisinizden isteyip inceleme zahmetinde bulunsaydınız ve siz temizlerken olan video görüntüsünü bana gönderseydiniz.O yüzden ayıplı ürününüzü buradan bu şekilde savunmanız kolay.Toz haznesinin yan duvarındaki parçanın tam yuvasına oturmamasıylada alakası yok.DARTY,ürününüzün ayıplı olduğunu bizzat gördü ve yetkili servisinizede iletti ama siz iade talebini kabul etmediğiniz için Darty kabul edip paramı iade etti.Şuan paramı iade aldım ve kendilerinede teşşekkür ediyorum.Sizin ürününüzün arkasında sizin yerinize onlar durdu.Asıl sorun üründeki hata değil firma olarak sizin ürününüze karşı ilgisizliğiniz.Her cihazda olası hatalar çıkabilir ama önemli olan firmaların ürünlerine karşı sorumluluk içinde duyarlı davranması.Sizin firmada bu yok,olmadığı gibide servisinizde de yok.Servis ilkinde rapor dai düzenlemeden Darty göndermiş,2.sinde de cihazda arıza yok diye rapor yazmış göndermiş.Oysa cihaz değil toz haznesi hatalıydı.Sizlerin bu yaklaşımı ve tutumundan dolayı kesinlikle markanızı önermiyorum. Saygılarımla

  • Electrolux Temsilcisi25 Mart 2013

    Sn Bayhan, Sinklon tip filtreli cihaz kullanmaktasınız.Cihazın emiş gücünün fazla olması için cihazın filtre etrafında merkez kaç kuvveti ile bir alan oluşması gereklidir. Emiş esnasında çekim gücünün artış sağlanması için ortamdan temiz hava alması gereklidir. Tüm sinklon filtreli cihazlarda mevcuttur. Bu hava odası ve deliği cihazı dış kısmından olması gereklidir. Odaçık ve delik ortamda bulunan hava ile tozlarıda kendi içersine çekmektedir. Toz filtresi daha sık temizlenmelidir. Toz filtresi ve kapağı tam olarak yuvasına sabitlenmesi gereklidir. Toz kaçan odacığı su ile yıkama yapılarak temizlenmektedir. Saygılarımızla. Electrolux A.Ş Tüketici Hizmetleri.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön