02 Eylül 2013

Adres İleti Faturalı Üründe Cayma Hakkı Yok!

Mini dikiş makinesi aldığımız bu firma ile sorun yaşadık. Bu tarz firmalar bence meydanı boş bulup kendi kanunlarını uygulamaya kalkıyorlar. Diğer şikayetlerde de görülen ürün bize de sorunlu olarak ulaştı. Kullanımı çok zor kalitesiz kullanım kılavuzu kötü, derdimizi anlatmak için aradığımızda müşteri temsilcisi bizi azarlar gibi bir tavırla karşıladı ve susup beni dinlerseniz gibi ifadelerle cevap verdi.

Firma yetkililerinden iade taleplerinin karşılanmasını talep ediyoruz. Aksi takdirde hakem heyeti vb. yetkili makamlara dilekçe sunacağız ki bu şekilde insanları mağdur etmesinler. Reklam sırasında neden iade hakkınız kullandırılmayacak denilmiyor? Acil çözüm bekliyoruz.

Rasim 257 Okunma

Cevaplar

 • Rasim11 Aralık 2013

  İlgili kurumlara şikayetçi olduk ve 30 iş günü dolunca bu kurumlar standart cevaplar vererek nedense bize bilgi yazısı gönderip konuyu geçiştirdi ama işin peşini bırakmadık şikayetçi olmaktan başka çaresi yok danışıklı dövüş herşey anlayan anlar.

 • Rasim22 Eylül 2013

  Arızalı ürünü gönderdik ne yenisi ne de bir haber yok, 15 günü geçince emsal ürün , 30 günde tamir edilemezse yeni ürün, 7 gün içerisinde cayma hakkı gibi tüketici hakları güya var ama bu kanunların ihlal edilmesini önlemek için çalışan sorunları büyümeden gereğini yapan var mı ? varsa bizler neden bu durumdayız ? tüm bu mağduriyetleri yaşayan Adres İleti mağdurlarını Bimer yolu ile yetkilileri göreve çağırmaya davet ediyorum neden mi, iyi niyetli bir firma en azından buradan bir cevap gönderip bilgilendirme yapardı, arızalı ürünün yenisinin gelmesi bu kadar uzun sürmez çinden bile buralara daha çabuk gönderiyorlar. Bimere yazan olursa buradan süreci paylaşalım derim.

 • Rasim20 Eylül 2013

  Ürünü gelir gelmez bekletmeden göndermiştik hala tık yok .

 • Rasim05 Eylül 2013

  Ürün indirimli olduğu gerekçesi ile iade alamayız diyorlar, piyasaya bakarsanız ne indirimsiz ki neredeyse her şeyde indirimli diye yazıyor, o zaman her ürüne bu bahaneyi kullansınlar iade cayma hakkı da ortadan kalksın bunca mağdur insan neden var acaba , bu duruma müsaade etmemesi gereken yetkililer bunca mağdur insan olduğunu bilmiyor mu , farkında değil mi neden her aldığımız üründe sıkıntı yaşıyoruz ? Bir ürünü kullanıcı hatası olarak değerlendirmek de isterse kasten arıza yaptırıp müşterinin ödeme yapıp yapmayacağına karar veren de firmanın yetkili servisi, yani hakim de karşı taraf da aynı taraf gibi bir durum .Bu tip Servislerin eline düşmemek en iyisi . Hepsi üstüne alınmasın iyi niyetlisi de vardır .

 • Rasim05 Eylül 2013

  Ürünü firmaya geri gönderdik şu an tek gelişme bu diğer anlatılanlar gibi aylarca bekler miyiz yoksa dürüst bir firmaya yakışır şekilde çözümlerler mi henüz bilmiyoruz zaman göstercek 4-5 gündür beklemedeyiz.

 • Rasim05 Eylül 2013

  İrtibat nolarını aradığım zaman lafımı ağzıma tıkayıp standart oluşturdukları cümleleri söylediler sadece tercih tekrar tercih etmem ise Şu an bekleyen konumun nasıl sonuçlanacağı telafisi nasıl yapılacağına bağlı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön