26 Aralık 2016
Yorum Yap
#7317053

ADM Elektrik Dağıtım Sürekli Sebepsiz Elektrik Kesintileri

Aydın / Didim genelinde birkaç yıldır sürekli elektrik kesintileri yaşanıyor. Hatta geçen yıl 8 saat elektrik kesildi ve ben savcılığa şikayette bulundum. Tek firma olduğu için hiç bir şey yapılamayacağını söylediler. Dilekçe yazdım ama kovuşturmaya yer olmadığına dair sonuç geldi. Benden habersiz, tebliğ yapmadan sayacımı bakıma gönderiyor ve faturaya yansıtıyorlar. Bir sene sonrada sayacımı söküp yenisini takıyor faturaya yansıtıyor. Faturaya yansımasa ne olduğundan habersiz bizleri istediği gibi kullanıyorlar. Devletten aldığı ihaleye hiçbir masraf yapmadan yıllardır aynı sistemle hizmet ediliyor. Oysaki Didim in nüfusu 7 kat arttığı halde hiçbir şekilde trafo ya da tesisat yenilemesi yapılmamıştır. Sokak aydınlatmaları güpe gündüz yanmakta onlarca kez aramama rağmen hiçbir önlem alınmamıştır.

Mehmet 598 Okunma

Cevaplar

  • ADM Elektrik Dağıtım Temsilcisi28 Aralık 2016

    Sayın Mehmet Ö., İlçemiz elektrik dağıtım şebekesi, Ülkemizin kıyı bandında yer alması sebebiyle, mevsimsel olarak aşırı fırtına ve korozyona maruz kalmaktadır. Ayrıca ilçedeki hızlı imar hareketi elektrik dağıtım şebekesinin kurulu düzenini olumsuz etkilemektedir. Ancak Kurumumuz olumsuz süreçleri en aza indirgemek amacıyla, yıllık ortalama 5 milyon TL civarında bir bütçeyi bakım-onarım-yatırım faaliyetlerine ayırmaktadır. Elektrik kesintisi dünyanın her yerinde gerçekleşebilen olağan bir durum olmakla birlikte, kesintileri sıfıra indirebilmek maksadıyla, yatırımlarımız artarak devam etmektedir. Sayaç bakım hizmetleri ise, mülkiyeti tarafımıza ait olan sayaçların bakım-onarım-değişim faaliyetlerinin tarafımızca yapılmasını zorunlu kılmaktadır ve yürürlükte olan yönetmelikler gereği söz konusu çalışmaları aboneye bilgi vermeden gerçekleştirilebilmesini, gerçekleşen çalışmayı ise aboneye tebliğ etme yükümlülüğünü içermektedir. Yapılan işlemlerde usulsüz hiç bir ücretlendirme tarafımızca kesinlikle yapılamaz. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla.

  • ADM Elektrik Dağıtım Temsilcisi26 Aralık 2016

    Sayın Müşterimiz Şikâyetiniz tarafımıza ulaşmıştır. Talebiniz değerlendirilerek en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. ADM Elektrik Dağıtım A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 800 0 186 numaralı Çözüm Merkezi’mizi arayarak ya da [email protected] adresine e-posta ile bildirebilirsiniz. Bilgilerinize sunarız, Saygılarımızla.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler