Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Adil Varlık Yönetim Şirketi Kanun Tanımıyor

Çilem
25 Haziran 2023 14:35
2.711

Turkcell ait olan borcumun kapama işlemini Adil Varlık Yönetim şirketi yapmıyor. Turkcell i aradığımızda bir borcumuz olmadığını ve 7420 sayılı kanun gereğince borcumuzu devlet tarafından kapandığını söylediler, hatta borcumuzun olmadığını belirten bir mail attılar. Bu maili de ek olarak gönderiyorum şu an. Ama UYAP ta dosya açık görünüyor. Dosya numarası: 2020/4247

Adil Varlık şirketi ile görüşmemiz gerektiğini öğrendik ve kendileri ile 22.06.2023 tarihinde iletişime geçtik. Ancak telefona bakan yetkili resmen sokak ağzıyla "devletin yapmış olduğu kanun bizi bağlamaz ve borcunuzu ödemeniz gerekiyor" dedi. Görünen borcun ne kadar olduğunu sorduğumuzda ise sistemde görüntüleyemediğini belirtti. İlgili kanun gereğince borcumuzun kapanmasını ve icra fek yazısının tarafımıza iletilmesini istiyoruz. Buradan bir yanıt alamadığımız takdirde BDDK ve CİMER üzerinden başvuru yapacağız.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Meliha

Merhaba ben de aynı durumdan şikayetçiyim. Turkcell dosyayı kapatmış ama Adil varlık hala arayıp rahatsız ediyor ve Findeks raporunda alacaklı görünüyor. Turkcell borcu yoktur yazısını hangi numarayı arayarak aldınız acaba?

Benzer Şikayetler

Adil Varlık Yönetim Adil Varlik Borcu

Canan
30 Mayıs 12:20
107
Benzer Şikayet Yaz