07 Mart 2016

Adil Işık Group Cayma Hakkı Mevzuatına Uymuyorlar

22 Ocak tarihinde yaptığım 341**** no. 'lu ve 136,70 TL tutarındaki siparişimi cayma hakkımı kullanarak iade ettim ancak kargo ücreti tahsil edilerek 129,80 TL olacak şekilde kartıma iade edildi. Tamamen tesadüfen fark edip sebebini ve hangi yasal dayanağa istinaden bunu yaptıklarını sorduğumda ise kargo ücreti iadesini yapmadıklarını belirttiler. Şimdi buradan soruyorum: 29*** sayılı ''Resmi Gazete'de'' yayımlanan ''Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 12.maddesinde'' yer alan ve adl için bağlayıcı olan ''satıcı ve sağlayıcının yükümlülükleri'' başlığı altında da görüleceği üzere "Satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde, varsa malın tüketiciye teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlüdür " ibaresini esnetip teslimattan sonrası bizi bağlamaz mı diyorsunuz?

Nuray 140 Okunma

Cevaplar

 • Nuray21 Mart 2016

  Sayın ilgili, ısrarla sormama rağmen "Hangi yasal dayanağa istinaden bu kesintiyi yaptınız? " sorusuna cevap vermediğiniz ve hukuksuzca yaptığınız kesintinin iadesini yaptığınız için yaptığınızın hukuka aykırı olduğunu kabul ettiğinizi varsayıyorum. Bu durumda müşteriyi 3 defa umursamaz ve iş bilmez müşteri hizmetlerinize mail atmak, buradan size defalarca hatırlatmak zorunda bıraktığınız ve 3 haftadır uğraştırdığınız için özür dilemeniz gerekir diye düşünüyorum ama tabi müşteri de kim oluyor ki! Kim bilir haksızca daha kaç kesinti yapıyorsunuz da müşterileriniz fark etmiyor? Adınız bir süredir sadece fatura üzerinde "adil" ve adınızın hakkını vermekten sürekli uzaklaşıyorsunuz!

 • Adil Işık Group Temsilcisi19 Mart 2016

  Sayın Müşterimiz, Kargo ücret iadeniz hesabınıza iade edilmiştir. Saygılarımızla ADİL IŞIK GROUP Müşteri İlişkileri Departmanı Müşteri Öneri Hattı 444 3 235

 • Nuray18 Mart 2016

  Tarihi, sipariş numarası ve tutarı belli olan online bir alışverişten, yASAL mevzuata aykırı biçimde yaptığı kesintinin sebebini açıklama gereği duymayan ve hala iade etmeyen Adil Işık firması ne müşteriyi ne de Şikayetvar.com'u umursamadığını açık bir biçimde göstermiştir. Bu yaptıkları ve sorunu çözmeye veya soruyu cevaplamaya yönelik umursamazlıkları tam olarak "Kanun da neymiş? Müşteri de kim oluyormuş? Burası dağ başı, benim dediğim olur ve istediğim şekilde paranızın üzerine yatarım" yaklaşımıdır. Adı adil olmasına rağmen müşteriye maganda gibi davranan bu firmadan bir daha ne alışveriş yaparım ne de yaptırırım!

 • Nuray11 Mart 2016

  Bir kargo ücreti iadesini araştırmak ne kadar sürüyor bilmiyorum ama 4 gün geçmesine rağmen herhangi bir geri dönüş yapılmadı!

 • Adil Işık Group Temsilcisi08 Mart 2016

  Sayın Müşterimiz, Konuyu tarafımıza aktarmanızdan dolayı teşekkür ederiz. Durum araştırılıp tarafınıza bilgi aktarımı sağlanacaktır. Saygılarımızla ADİL IŞIK GROUP Müşteri İlişkileri Departmanı Müşteri Öneri Hattı 444 3 235

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön