05 Ekim 2018
Yorum Yap
#10989167

Adidas Rapidaflex 2 El K Ayakkabılarda Yırtılma!

16 Mayıs2018 tarihinde almış olduğum Adidas rapidaflex 2 el k kodlu spor ayakkabının 2 aylık kullanımında her ikisinde de beyaz plastik malzeme bulunan bölgesinin kumaşla birleşim yerlerinde çizgi şeklinde yırtılma meydana geldi.


Yaz tatilinde olmamız sebebiyle ürünü Eylül 2018'de aldığım mağazaya götürebildim. (Ağustos ayında oğlum ayakkabılarını daha fazla yırtılmasın diye giyemedi).


Mağaza, 6 aylık firma garantisi altında ayakkabıların incelemeye gönderilebileceğini söyledi ve ayakkabıları 14 Eylül 2018 tarihinde teslim aldılar. 1 hafta sonra cevap olarak "ürününüze ait inceleme sonucunda başvurunuza konu olan üretimden kaynaklı bir hata bulunmamakta; hasarın, sürtünme/darbe/takılma gibi kullanım sırasında karşılaşılan dış etkenlerden kaynaklandığı tespit edilmiştir. Bu durumda talebinizi kabul edemeyeceğimizi üzülerek belirtmek isteriz. " şeklinde bir mesaj geldi.


Daha sonra ayakkabıları almaya gittiğimde mağazadaki görevli kişi "bu ayakkabılardan daha önce bir müşteride de aynı sorunun yaşandığını, istersek ayakkabıları tekrar incelemeye gönderebileceklerini" söyledi.


Ayakkabılar 1 Ekim tarihinde tekrar incelemeye gönderildi ve 5 Ekim'de de tekrar ilk cevaba yakın kullanıcı hatasını öne süren bir cevap geldi. Burada maalesef Adidas gibi bir dünya markasının bu incelemeyi nasıl yaptığı ve kimlere yaptırdığı konusunda ciddi şüphelerim oluştu.


Çünkü bahse konu olan ayakkabıları 4 yaşında bir çocuk giymiş ve ayakkabılarını çok sevdiği için zarar gelmesin diye top bile oynamamıştır. Sadece yürümek ve koşmak için giyilen bir ayakkabının her iki eşinde de 2 ay gibi bir sürede bez kısımlarında aynı oranda yırtık oluşmasının sebebi nasıl kullanıcı hatası olabiliyor bunu anlamış değilim. Adidas yetkililerinin ayakkabıları inceleyip adil bir şekilde cevap vereceklerini umuyorum.

Ercüment Ercüment 1.424 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Ercüment05 Ekim 2018

    Sadece yapacak bir şeylerinin olmadığını söylemek için iletişime geçmeleri de garip. İletişime geçiyorsanız çözüm sunmanız gerekir insanlarla alay etmenize gerek yok. Telefondaki kişiye de söylediğim gibi Tüketici Hakem Heyetine gitmek gerekiyor herhalde başka çaremiz yok.

  • adidas Temsilcisi05 Ekim 2018

    Değerli Müşterimiz; Öncelikle yaşamış olduğunuz sorunu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Konu ilgili birimlerimize aktarılmış olup en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir. İyi günler dileriz. adidas Group Müşteri Hizmetleri İletişim: 08505026141

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler