04 Mayıs 2017 #8326546

Adidas Fileli Spor Ayakkabılarda Kalitesiz File Kullanımından File Çabuk Yırtılıyor

Adidas Marmara Park mağazasından aldığım spor ayakkabı ön kısımdaki fileler dayanıksız olduğu için, henüz 4 ay içinde herhangi bir yere çarpma veya sürtünme olmadan sadece ayak parmaklarımın yürürken yaptığı az az bir baskısı ile yırtıldı. Halbuki mağaza satıcısına ürünü alırken ön filenin sağlam olup olmadığını dahi sormuştum. Ayaklarım büyük ve taraklı olduğu için ayak parmaklarımın baskısı genelde ayakkabının ön tarafına olduğunu bildiğimden dolayı sordum. Satıcı parmağın o şekilde yapacağı bir baskı ile filenin kesinlikle yırtılmayacağı konusunda beni ikna etti. Bende Adidas'ın malzeme kalitesine olan inancımla aldım.


Ayakkabıyı geri götürüp verdim ve incelemeden sonra haber verileceği söylendi. İnceleme sonrası elime ulaşan yazıda; "Üretim veya malzemeden kaynaklı hatalar nedeniyle satın almış olduğunuz üründe bir kusur olması durumunda, olası kayıplar firmamız tarafından telafi edilir. Adidas reyonundan almış olduğunuz Galaxy M ürünümüz hakkındaki burun kısımlarında açılma başvurunuz uzmanlarımız tarafından incelenmiş ve yapılan inceleme sonucunda başvurunuza konu olan üretimden kaynaklı bir hatanın bulunmadığı; hasarın sürtünme/darbe/takılma gibi kullanım sırasında karşılaşılan dış etkenlerden kaynaklandığı tespit edilmiştir. Bu durumda talebinizi kabul edemeyeceğimizi üzülerek belirtiriz"diye bir ret yazısı aldım.


Ayakkabı spor salonu harici kullanılmadığı halde sadece 4 ay kullanımda ve herhangi bir şekilde dış etken olan sürtünme/takılma/darbeye maruz kalmadı. Bu belirtilen dış etkenler olmaksızın, bu file sadece yürürken parmakların yaptığı baskı ile yırtılıyorsa yukarıda bana gönderilen ret mektubunda belirtilen üretim ve malzemeden kaynaklı hata fiili ortaya çıkar. Zaten Sikayetvar.com sitesinde incelediğim kadarıyla fileli Adidas ürünlerinizden şikayetlerin çok olması da bu ürünlerin, üretim sırasında kullanılan kalitesiz malzemeden dolayı olduğu düpedüz belli oluyor. Sorunumun çözülmediği ya da çözüm önerisi getirilmediği takdirde Adidas markasını kullanmayacağımı ve tüm yakınlarıma da kullandırmayacağımı belirtmek isterim.

Gökmen 763 Okunma

Cevaplar

  • adidas Temsilcisi04 Mayıs 2017

    Değerli Müşterimiz; adidas markasına gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. adidas olarak; en önemli önceliklerimizden biri müşteri memnuniyetinin korunmasını ve iyileştirilmesini sağlamaktır. Bu kapsamda sizleri her kanaldan dinlemeyi ve aldığımız geri bildirimlerle sunduğumuz deneyimi iyileştirmeyi hedefliyoruz. Şikayetiniz tarafımıza daha önce çağrı merkezi kanalımız üzerinden ulaşmış, konuyla ilgili gerekli incelemeler ilgili ekiplerimiz tarafından özenle yapılmıştır. Prosedürlerimiz ve çalışma prensiplerimiz doğrultusunda yapılan inceleme ve değerlendirmenin sonucu, çağrı merkezimiz tarafından sizinle paylaşılmıştır. İletmek istediğiniz görüşleriniz için bizimle aşağıda yer alan bilgilerden irtibata geçebilirsiniz. İyi günler dileriz, adidas Group Müşteri Hizmetleri İletişim: 08505026141

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön