17 Haziran 2015

Adidas Dünya Markasının 1 Ay Bile Dayanmayan Ayakkabısı!

03/05/2015 tarihinde 3 yaşındaki oğlum için aldığım Dragon model spor ayakkabı 28/05/2015 tarihinde kullanılamaz hale geldiğinden (alt tabanda açılma,dilde sökülme ve önünde yırtılma) mağazaya geri götürdüm. İnceleme sonrası ürünü değiştiremeyeceklerini bildirdiler. Ürün yıkanmamış sadece nemli bezle temizlenmişti. 3 yaşındaki çocuğun 1 gün içinde sokakta geçirdiği saati ve yapabileceği sınırlı şeyleri düşünürsek, bir de üstüne sadece bu ayakkabıyı değil arada diğer ayakkabılarını da giydirdiğimizi eklersek dünya markası diye dünyanın parasını veriyoruz, sonuç 1 ay bile kullanamadan ayakkabı çöpe dönüşüyor. Bir daha asla Adidas almayacağım!

Gonca 305 Okunma

Cevaplar

  • Gonca22 Haziran 2015

    Peki aynı Adidas müşteri hizmetleri 3 yaşındaki bir çocuğun 25 gün bile giyemediği bir ayakkabıyı (bu çocuğun bahsedilen ayakkabıyı gün içindeki kullanım zamanını ve alanlarını hesaba katarak ve başka ayakkabıları olduğunu da göz önünde bulundurarak) paramparça bir hale nasıl geldiğini de açıklıyor mu? Ayrıca cevap mektubunda sadece 'sökülmeler başvurunuz' diye değerlendirdiğinizi belirttiğiniz ayakkabının aslında tabanda açılma, dilde sökülme ve önde yırtılma gibi ek kusurları da var. Bu da aslında incelemeyi yapan tüm dünyada geçerli olan Adidas standartlarının müşterilerini nasıl başından savdığını da gösteriyor bence. Sektördeki en yakın rakibiniz olan markadan satın aldığımız ayakkabıyı aynı çocuk 1 sene boyunca hiçbir sıkıntı olmadan giydi ve artık küçüldüğünden değiştirmek zorunda kaldık. Diğer hukuki yollara da başvuracağım. Burada problem 122TL'lik ayakkabı değil, 1 ay bile kullanılmayan bir üründeki gözle görülür ve mantıken de kabul edilemez deformasyonu Adidas gibi bir dünya markasının sorumluluk olarak görmemesidir.

  • adidas Temsilcisi18 Haziran 2015

    Sayın Tüketicimiz, adidas ürününüz, ilgili şikayetiniz doğrultusunda uzmanlarımız tarafından tüm dünyada geçerli olan adidas standartlarına uygun olarak incelenmiş ve yapılan inceleme neticesinde başvurunuza konu olan sorunun materyal kusuru bulunamaması sebebiyle, talebinizi kabul edemeyeceğimizi üzülerek belirtmek isteriz. Saygılarımızla adidas Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön