16 Şubat 2015

Adidas Yasal İade Hakkımı Kullandırmıyor!

2 gün önce indirimli fiyat dedikleri fiyattan taksitle Adidas mont aldım. Ancak birkaç saat sonra aldığım fiyatın indirimli değil normal fiyat olduğunu ve internette indirimli olarak 120 TL daha ucuza satıldığını gördüm. Bunun üzerine hemen ertesi gün mağazayı aradım. Aynı gün içerisinde iade alabileceklerini ertesi gün olduğu için sadece değişim yapabileceklerini söylediler. Müşteri hizmetlerinde de aynı cevabı aldım. Tüketici kanunu madde 18 de ''tüketici yedi gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin taksitle satış sözleşmesinden cayma hakkına sahiptir'' yazıyor. Galiba Adidas yetkililerinin bu kanundan haberi yok, yasal hakkımızı kullandırmamaya çalışıyor.

Ahmet 198 Okunma

Cevaplar

  • adidas Temsilcisi18 Şubat 2015

    Sayın Tüketicimiz, Talebinizin devam etmesi durumunda hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasında hizmet veren adidas Tüketici Danışma Hattımıza 0212 337 11 22 numaralı telefondan ulaşmanızı rica ederiz. Saygılarımızla, adidas Müşteri Hizmetleri

  • Ahmet 16 Şubat 2015

    Ürünü İstanbul optimum Adidas mağazasından almıştım. Satın alma aşamasında iade şartları ile ilgili herhangi bir bilgi verilmedi. Daha sonra yaptığım kontrolde fişin arkasına satılan ürünün geri alınamayacağı yazmış. Satın almadan fiş alınamayacağına ve arkasındaki yazı da görülemeyeceğine göre hukuki hakkımız olan 7 gün içerisindeki iade hakkımızı da kullanmamızın önüne geçmeye çalıştıklarına göre Adidas mağazaları ve müşteri hizmetleri açıkça hukuka aykırı hareket ediyorlar.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön