05 Kasım 2014

Adidas Çocuk Ayakkabısı Kısa Sürede Açıldı!

03.09.2014 tarihinde Ankara Nata Vega AVM/Çarşı mağazasından 115 TL değerinde çocuk spor ayakkabısı aldım. 1,5 ay sonra ayakkabının yan kısımları ve ön burnunda açılma, derisinde soyulmalar meydana geldi. Ürünü 19.10.2014 tarihinde incelenmek üzere mağazaya götürdüm ve 04.11.2014 tarihinde red cevabı aldım.

Aynı gün Adidas Müşteri Hizmetlerini telefonla arayarak ve akabinde de mail atarak şikayetimi geri getirdim. Gelen cevapta "materyal kusuru bulunmadığı" belirtildi. Kendilerine, konuyu şikayet sitesinde dile getireceğimi belirttim. Adidas gibi güvenilir bir markanın satmış olduğu ürünün arkasında durmaması gerçekten şaşırtıcı. Mağduriyetimin ivedi olarak giderilmesini talep ediyorum.

Zuhal 1.450 Okunma

Cevaplar

 • Zuhal13 Mayıs 2015

  Dün Tüketici Hakları Hakem Heyeti'nden yazılı olarak cevap geldi. Karar: Üründeki sorunun zayıf malzemeden kaynaklı olduğu kanaatine varılmış ve 115 TL ürün bedelinin tüketiciye iade edilmesine karar verilmiştir. Budur...

 • Zuhal13 Nisan 2015

  05.12.2014 tarihinde Tüketici Hakları'na yazılı oalrak başvurumu yapmıştım. 07.04.2015 tarihinde ürün ile birlikte Tüketici Hakları hakem heyetinin karşısına çıktım. Sonucu yaklaşık olarak 1,5 ay sonra yazılı olarak ileteceklerini belirttiler.

 • Zuhal05 Aralık 2014

  Tüketici Sorunları İlçe Hakem Heyeti'ne bugün gerekli başvuruyu yaptım. Bundan sonrası Adidas'ın sorunu

 • Zuhal11 Kasım 2014

  Adidas'ın çözüm aşamasındaki tutumundan kesinlikle memnun değilim, hiçbir ürünün arkasında durmuyor,kestirip atıyor konuyu. Bizi de rakip firmalardan almaya mecbur bırakıyor. Haftasonu Adidas mağazasını pas geçip kendime Nike'dan spor ayakkabı aldım, çok da memnunum. Yıllardır benim ilk tercihim (ayakkabı, eşofman, okul çantası, spor çanta, mayo )Adidas olurdu ama bu durum değişti. Bu hafta içinde de Tüketici Hakları Mahkemesi'ne başvurumu yapacağım.

 • Zuhal06 Kasım 2014

  Adidas tüm başvurularıma rağmen çözüm üretmek istemiyor, herkese yaptığı gibi bana da standart cevabını gönderiyor, konuyu başından atmaya çalışıyor. Bu durumda bana tek bir yok kalıyor, o da yasal haklarımı kullanmak. Bundan sonra ben değil siz uğraşın biraz da. Ayrıca konuyu Adidas'ın yurdışındaki genel merkezine de ileteceğimi belirtmek isterim.

 • Zuhal06 Kasım 2014

  Bu cevabı verdiğinize hiç şaşırmadım. Ürünlerinizle ilgili birçok şikayeti buradan okudum ve görüyorum ki hiçbirine olumlu dönüş yapmamışsınız, hepsine kopyalı-yapıştır şeklinde aynı cevap verilmiş. Ürününüzü sattıktan sonra iş bitmiştir sizin için, müşteri memnuniyeti önemli değil.

 • adidas Temsilcisi06 Kasım 2014

  Sayın Tüketicimiz, adidas ürününüz, ilgili şikayetiniz doğrultusunda uzmanlarımız tarafından tüm dünyada geçerli olan adidas standartlarına uygun olarak incelenmiş ve yapılan inceleme neticesinde başvurunuza konu olan sorunun materyal kusuru bulunamaması sebebiyle, talebinizi kabul edemeyeceğimizi üzülerek belirtmek isteriz. Saygılarımızla adidas Müşteri Hizmetleri

 • Zuhal05 Kasım 2014

  Adidas Müşteri Hizmetleri'ndeki kayıt numaram 1967961 şeklindedir. Şikayet metnini yazarken belirtmeyi unutmuşum.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön