31 Ağustos 2013 #1986305

Adana Büyükşehir Belediyesi Yoğun Çöp Kokusu!

Mahallemizde (Ulubatlı Hasan mah. 3085 sk başı) çöp kamyonu mahalle başında topladığı çöpün suyunu akıtmış. Çok kötü kokuyor. Gerekenin yapılmasını talep ediyor ve gerekli kişilere verilmesi gereken cezanın verilmesini istiyorum. Böyle saygısızlık da olmaz ki ama insan yaşıyor burada. Çöp kokusu içinde mi hayat kalitemiz gelişecek?

Kadir 135 Okunma

Cevaplar

  • Adana Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi13 Eylül 2013

    Sn. Kadir BOYRAZ İlgi e-mail yazınızda,Ulubatlı Hasan Mahallesi 3085 sokakta çöp toplama yapan araçlarının su akıttığından bahsetmektesiniz. 5216 sayılı Büyükşehir Belediye kanununun 7.Maddesinin İlçe ve İlk kademe Belediyeleri görev ve yetkileri bölümünün (b) bendi; Katı atıkları toplamak ve aktarma istasyonlarına taşımanın İlçe ve İlk kademe Belediyelerinin görev sorumluluğunda olduğunu bildirmektedir. Bu nedenle evsel nitelikli atıkları toplama görevi ilçe belediyelerin sorumluluğunda olup,söz konusu talebinizi Yüreğir İlçe Belediyesine iletmeniz gerekmektedir. Bilgilerinize arz ederim.

  • Adana Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi02 Eylül 2013

    Sn. Kadir BOYRAZ Başvurunuzda belirtmiş olduğunuz şikayetlerinizle ilgili evrakınız Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'na havale edilmiştir. Konu ile ilgili gerekli değerlendirme yapıldıktan sonra tarafınıza bilgi verilecektir. Ayrıca istek ve şikayetleriniz ile ilgili Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü'ne veya 153 Çağrı Merkezine başvuru yapabilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön