Adalet Bakanlığı Tutuklu Eşimin Ara Mahkemesi Yapılmıyor!

Irmak Irmak10 Mayıs 23:31

Covid 19 sebebiyle tutuklu ve acil ler hariç bütün mahkemeler 15 Nisan'a kadar ertelendi. Ama benim eşim 17 Mart'tan beri tutuklu ve ne ara mahkemesi yapıldı hatta tutukluluğa itiraza tebligat bile gönderilmedi. İzmir Adalet Sarayı 7. Sulh ceza hakimliğini aradığımda bana 15 Nisan'a kadar mahkemeler ertelendi burada kimse yok diyorlar. Bu kural tutuklulara geçerli değil diyorum. Bu sefer de o zaman bakarlar ara mahkemesine diyorlar. Ne zaman bakarlar diyorum. Bilmiyorum diyorlar. 

Adalet sarayına gidip yüz yüze nöbetçileriyle görüşmeye gidiyorum kapıdaki güvenlikler içeride kimse yok alamam diyorlar. Aslında onlara da kızamıyorum. Virüsü fırsat bulup işlerini yapmayan onca savcı hakim katip nöbetçi bu fırsatı kaçırır mı? O kadar çok maaş alan insan asgariyle geçinmeye çalışan garibanın özellikle eşi cezaevinde tek başına bu yoklukta kalan kadının halinden anlamaz.  Bir matkap çaldı diye eşim bedavaya içeride yatırıyorlar onun için cezaevinde çekeceği bir ceza veremezler.  2 aydır boşuna yatıyor içeride benim eşim ilk mahkemede salacaklar ama ara mahkemesi bile yapılmadı. 

Eşimin ara mahkemesinin yapılmasını istiyorum hem de hemen olması gerektiği gibi. Aksi takdirde 7. Sulh hakimliğinde kim varsa isimleri üzerine bizzat kendim şikayetçi olacağım eşimin yokluğunda uğradığım bütün zararı da tazminat olarak geri alacağım.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler