Adalet Bakanlığı Karardan Dolayı Çocuğumu Göremiyorum

Erkan Erkan04 Mart 21:32

21.01.2019 açılan boşanma davasında müşterek olan çocuğumu göremiyordum. Annesi tarafından çocuğumla olan tüm iletişim yollarını engellemiş ve ulaşamıyorum.  eşim ile farklı şehirlerde ikametgah ettiğimden dolayı ayrıca vardiyalı ve haftanın bir günü izinli olan yerinde çalışıyorum. Çocuğumu görmek için yasal yoldan Hatay 3 aile mahkemesine bulunduğum ilçenin mahkeme kanalıyla çocuğumu görme talebinde bulundum. Dilekçe cevabı 3 hafta sonra sonra geldi.  çocuğumu her pazar günü saat 10:00'dan saat 17:00'ye kadar baba ile birlikte olma kararı verildi. 

Ayrıca tedbirlerin uygulanması için Hatay nöbetçi icra müdürünün yokluğunda ise müdür vekilinin infaz memuru olarak görevlendirmesine --karara saygı duyuyorum,   fakat ben çocuğumu görmek için haftanın bir günü izinliyim ve bulunduğum şehirden çocuğum bulunduğu Hatay iline gitmek için kara yolundan başka seçenek olmadığından dolayı ve kara yolluyla yani otobüs ile gitmek zorundayım.  yol mesafesi 10 saat sürüyor ve ben 1 gün iznim ile nasıl çocuğumu göreyim?

Ayrıca (her çocuğumu görmem için icra memurları görevlendirilmesine karar verilmiş. Çocuğumu her hafta görmem için her defasında icra müdürlüğüne 400 TL harç yatırmamı söyleniyor.  ben asgari ücret ile çalışıyorum,   bir ayda 4 kez göreceğim çocuğumu her defasında 400 TL ödediğimde ayda yapar 1.600 TL. Ben asgari ücretle nasıl ödeyebilirim? Ayrıca eşime 300 TL ve çocuğuma 200 TL nafaka ödüyorum.  bu masrafları çocuğumu görmek için yol masrafları hariç bir işçinin aldığı asgari ücret 2.324 TL.  ben kızımı görmek için toplam masrafım 2.100 TL, yol masrafları hariç. Bu karara saygı duyuyorum ama bu karar adaletli değil. Resmen matematiksel olarak çocuğumu görmemi engellemiş bir karar. Lütfen ilgili makamların ilgilenmesini ve icra memuru ile çocuğumu görmek istemiyorum.Küçük çocuğun yabancı kişilerle temasından dolayı çocuğun psikolojisini etkileyeceğini düşüncesindeyim. Lütfen yardım ediniz çok mağdurum.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler