2 g
Yorum Yap
#11444845

Acıbadem Sigorta Ameliyat Ücretinin Karşılanmaması

Ben 17 Ocak'ta bir ameliyat olacağım. Ameliyat olma işlemine karar verilmesinin sebebi boynumda bulunan yaklaşık 3 cm ve 1.5 cm olan ve bir yıl önce fark edilip sürekli olarak büyümeye devam eden kistler. Tetkikler sonucu bu kistler birinin soluk boruma baskı yaptığı ve nefes alışımı etkilediğinden dolayı alınması gerektiği söylendi.


Kistlerden bir tanesinde elime gelir büyüklükte. Bu kistlerin alınıp ne olduğunu belirleyebilmek için patolojiye gönderilmesi gerektiği hastane tarafından şahsıma açıklanmıştı. Fakat Acıbadem sigortadan doğuma bağlı sıkıntılardan dolayı denilip red cevabı gelmişti. Doktorumuzla ve bir sigorta temsilcinizle görüşme sonucu patoloji sonucu gelmeden ne olduğu belirlenemeyeceği söylendi. Ayrıca 22 yaşındayım ve bu kistler 1 sene önce oluştu ve gözlemlenmeye başlanmıştı. Fakat bugün yeniden aynı sebeple red cevabı tarafınızdan bana iletildi. Doktorum da dahil olmak üzere bu kararın yanlış olduğu düşünülüyor.


Konuştuğum herkesten böyle bir durumun yaşanmaması gerektiği cevabını alıyorum ve bu geçireceğim ilk cerrahi müdahale. Raporların da beyanları varken ve ameliyat olacakken böyle bir duruma düşürülmek takdir edersiniz ki çok üzücü. Bir sigorta firması iken sağladığınız sağlık sigortalarına bakış açınızın ne denli çıkar bazlı olduğunu görmek beni çok üzüyor.

Dünya Dünya 429 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler