11 Ocak
Yorum Yap
#11433908

Acıbadem Hastanesi Sağlık Sorunu Şikayetim!

Babam adına yazıyorum burada. M** f** babam 16 yıldır diyaliz hastası. 2018 yaz ayında Acıbadem Halkalı Özel Hastane'de babamı böbrek nakli için müracaat ettik. Akrabamızdan böbrek vericimiz var. Tüm tetkikler yapıldı. Uzun uğraşlar vererek. Nakil ameliyatına başlandı. Ameliyatın ortasında babamın idrar yolunun tıkalı olduğunu bu yüzden nakil yapamayız denildi. Ameliyat ortasında geri dönüldü. Bu arada böbrek verici full narkoz ve kesilmiş, babamda full narkoz kesilmiş. Ameliyattan geri dönüldü. Şimdi Ürolojiye gönderiyorlar, idrar yolunu açmak için ameliyat yapmamız lazım açık ameliyat 31.000 TL, kapalı ameliyat 20.000 TL. Nakil olacak kişilerin vericisi hazır ise Acıbadem Para almadan SGK kapsamında yapıyor. Bizde bu sebeple tercih ettik. Bir böbrek nakli olacak kişinin nakile başlanmadan idrar yollarının tıkanık olduğu ve buna nakilden önce müdahale etmeden nasıl nakil yapılır anlamış değilim. Bunun akabinde bu tıkanıklığı açmak için nakil işleri bedava deyip de şimdi idrar yolunu açmak için para istemek anlaşılır gibi değil. Nasıl olsa nakil başarısız oldu. Hastane parasını SGK dan tahsil etti. Böbrek verici kişi, nakil başarısız olunca korktu kaçtı. Acıbadem Hastanesi bu kadar vurdumduymaz olmamalıydı. Şimdi babam nakil olamadı, verici börek vermekten caydı bütün hayallerini Acıbadem Ataköy Hastanesi elinden aldı. Bizde bu ameliyat parayla, paran yoksa git devlet hastanesinde yapsınlar diyorlar. Siz 16 senedir diyalize giren kişinin nakilden önce idrar yollarının tıkanıklığı çözemiyorsanız nakili nasıl yapacaksınız bir siz düşünün. Maddi ve manevi olarak dava etmeyi düşünüyorum. İnsanlar bu şekilde mağdur edilmemeli. Hele ki bunu yapan kurum Acıbadem Ataköy Hastane 'si. Pes artık.

Gökhan Gökhan 960 Okunma

Cevaplar

  • Gökhan2 g

    Hastane tarafımıza dönüş yaptı, %10 luk bir indirim yapabiliyormuş. Bütün nakil işleri sizin hastanenizde yapılsın, 31.000 TL para isteyiniz sonra %10 indirim. Biz bu ameliyat parasını ödemeyiz. Sizinde hastanenize adım atmayız daha. Nakil'ide başka yerde yaptırırız.

  • Acıbadem Hastanesi Temsilcisi4 g

    11433908 nolu bildiriminize istinaden gerekli işlemler başlatılmıştır. Konu ile ilgili en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler