07 Ekim
#12738070

Acıbadem Hastanesi Maslak Doktorunun İlgisizliği!

Oğlumuzun ağzındaki aftlar nedeni ile 2 gün boyunda su haricinde hiçbir şey yiyemeyince panik olarak Acıbadem Maslak çocuk Acil bölümüne gittik. Sıramız geldiğinde Dr... N*** E. odaya girdi ve yüzümüze bakmayarak arka tarafa geçti, ben hocam şikayetimiz şudur şeklinde anlatmaya başlamıştım, sizi arkada bekliyorum dedi, beni kesinlikle dinlemeyerek, bir an önce hastayı gönderme telaşı içinde ve sözümü defalarca yarıda keserek E***** Hocaya gelmişsiniz neden geldiniz dedi. Ben de durumu ve oğlumun ağzındaki aftları anlattım.


Oğlumun boğazına bakarken en ufak bir şefkat göstermedi ve hatta azarlar biçimde konuştu. Ağzındaki afta dahi bakmadan boğazına baktı. Ben E**** Hocaya geldiğimizi ve iyileşme durumu olup olmadığını sorduğumda ise, ben başka hocanın teşhisine bir şey diyemem dedi. Ben de yanlış anladınız “biz ilk kez size gelmiş olsaydık ne dersiniz, iyileşme var mı boğaz şiş mi” diye anlatmaya çalıştım. Bize bakın Türkçe konuşuyorum deyip yine tıbbi bir şeyler söyledi. Sonunda ben de eşim de dayanamayarak biz eğitimli insanlarız, bizimle böyle konuşamazsınız dedik. Çocuk doktorlarının özellikle acildekilerin biraz daha çocuğa şefkatli ve aile ile empati yapması gerektiğini düşündüğümü söyledim. Kendisi ile yaşadığım süre boyunca kendimizi alelade bir Devlet Hastanesinde veya iş yeri hekiminde gibi hissettik. İçinde olan binanın hizmetine hiç yakışmayan bir tavır sergiledi. Biz oğlumuzu Amerikan Hastanesine götürüyoruz ve oradaki doktorların yaklaşımından memnunuz. Ancak Dr. N**** E. ile yaşanan bu sorun sonrası Acıbadem’e getirmeme ve her zaman kendi doktoruna götürme kararı aldık.

Nilüfer Nilüfer 1.664 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Acıbadem Hastanesi Temsilcisi07 Ekim

    12738070 nolu bildiriminize istinaden gerekli işlemler başlatılmıştır. Konu ile ilgili en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla.

Ziyaretçi Yorumları