08 Ekim
#12748275

Acıbadem Hastanesi Aynı Testin Yeniden İstenmesi!

Apne hastalığım nedeni ile Acıbadem Altunizade hastanesinde yaptırmış olduğum uyku testi raporu sonrasında cpap cihazı kullanmam gerektiği çıktı. Ancak bu raporu SGK anlaşmalı olan Acıbadem Atakent Hastanesi'nden almam gerekiyormuş. Sadece raporun üst yazısını almaya gittiğimde yanımda detay rapor olmasına rağmen tekrar uyku testi yaptırmam gerektiği ve onların hastası olmam istendi. Gittiğim hastane aynı gruba ait, farklı bir hastane olsa da değerlerin farklı çıkma ihtimali yok. Sadece çıkan raporun değerleri analiz edilerek (ahi değer 30 üstüne çıkıyor) bu üst yazı verilebilir. Tekrar uyku testi istenmesi doğru değil.
Aile fertleri içinde çok sık kullandığım (özellikle Altunizade) hastane grubunu bu anlayışı nedeni ile bir daha kullanmayı düşünmüyorum.

Barış Barış 2.013 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Barış10 Ekim

    Bana hala dönüş yapılmış değil. Ekteki raporda şube ismi değiştirme kararı vermek bu kadar mı zor. Kurumsal duruşunuz ile bağdaşmıyor. En azından bir dönüş bekliyorum ama karar yine yüzlerce kablo takılarak bu yüksek maliyetli uyku testi işkencesini yaptırmak olacak ise şikayetlerimi faklı sosyal medya mecralarına da genişleteceğimi belirteyim.

  • Barış08 Ekim

    Bir uyku testi 4000-5000 TL civarında yapılıyor. Tekrar yaptırmak istemiyorum. Benim tek istediğim ekte resmini yüklediğim rapor üst yazısında hastane şube isminin Atakent olarak değiştirilmesi. Bugün getirdiğim şekilde uyku testi sonuçları detayını da getirebilir veya gönderebilirim.

  • Acıbadem Hastanesi Temsilcisi08 Ekim

    12748275 nolu bildiriminize istinaden gerekli işlemler başlatılmıştır. Konu ile ilgili en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler