06 Mayıs 2013

Acıbadem Hastaneleri Fahiş Ücret Alıyor!

Parmağımda oluşan yüzüğe bağlı bir kesik nedeni ile Maslak Acıbadem Hastanesi'nin Acil servisinden hizmet aldım. Ve inanılmaz bir fatura ile karşılaştım. Yaralanma parmağımda olduğu için SGK kapsamına da alınmadı.

Ölümcül yaralanmalar da SGK geçerliymiş. İnanılır gibi değil. Bu hastane bir sağlık kuruluşu değil tamamen bir ticarethane. Yapılan basit bir müdahale ve birkaç dikiş bana tam olarak 3200 Türk lirasına patlamıştır.

Ülkenin "Özel ve Pahalı" diğer birkaç hastanesini aradım ve yapılan müdahalenin onlardaki ücretini öğrendiğimde düştüğüm durum tam bir dehşetti. Bu hastanelerde fiyat 350-400 Türk lirası idi. Bana tam anlamı ile "Fahiş Fiyat" uygulanmıştır. SGK'ya şikayet edeceğim.

Tolga 933 Okunma

Cevaplar

 • Tolga27 Mayıs 2013

  Şikayet ettiğim kurumlar listesine BİMER'i de ekledim. Bakalım sonuç ne olacak?

 • Tolga27 Mayıs 2013

  Bu sutunda söz konusu kurumun gerekli işlemleri 20 gündür yapamadığını ve dolayısyla bana hiç bir şekilde dönüş yapılmadığını, şikayeti takip eden diğer kullanıcıların dikkatine sunuyorum. Kurum; A+ (kendi tabirleri) bir hastene olduğu için sanırım Sağlık Bakanlığının yönetmelikleri kendilerini bağlamamaktadır. Sosyal güvenlik kurumu'da sanki bu oyunun bir aktörüymiş gibi işlemleri zorlaştırmakta belge üstüne belge istemektedir. Maddi bir geri dönüş inancım her geçen gün azalmaktadır. Sosyal güvenlik kurumu tarafından şikayet için söz konusu kuruma uygulayacağı cezai yaptırımdan başka beklentim kalmamiştir. (şikayet başına 5000 tl duydum ama doğrulatamadım). Bu sistemde bir YURTTAŞ LEHİNE maalesef HİÇBİR ŞEY yoktur. Meblağ dava açmamı düşündürecek kadar büyük olmadığından dolayı bu opsiyonu da geçiyorum. (sonuctan ziyade süreci hayal edebiliyorum çünkü, ne vaktim ne de gücüm var). Eğer bu işlerde tecrübeli ve yol yordam bilen biri değilseniz ciddi emek ve zaman harcarsınız önceden söylemesi. Şikayetim halihazırda aktiftir. Ancak takip eden yurttaşlara tavsiyem "acil dahi olsa (ki kazaların hemen hepsi acildir) bu kuruma gitmeden 3 değil 5 kere düşünün". Panik yaptık, devletin söylemi tarafından yanıltıldık ve fahiş fiyat ödedik. Bu vakanın özeti budur. Çalışanlar hakkında yorum yapmayacağım ama şirket yönetiminin ticari bakışı ile paraleldir. Siyasi konularada girmek istemiyorum ama ortada devlet tarafından yanıltma ve işleri zorlaştırma hatta yaptırımdan olabildiğince kaçınma sözkonusudur. Sözün özü GEÇMİŞ OLSUN!

 • Tolga08 Mayıs 2013

  Şikayetimin üzerinden 48 saat geçmiş ve söz konusu kuruluş benim ile bağlantıya geçmemiştir. Sanıyorum yasal yolları zorlamamı beklemektedirler. Gerekli girişimler "il sağlık müdürlüğü" nezninde başlatılmıştır. Gelişmeleri buradan paylaşacağım.

 • Acıbadem Hastanesi Temsilcisi06 Mayıs 2013

  Sayın İlgili, 1781365 nolu bildiriminize istinaden gerekli işlemler başlatılmıştır. Konu ile ilgili en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön