09 Haziran 2015

Acıbadem Hastaneleri Hastane Değil Ticarethane!!

Karnımda şiddetli ağrıyla Maslak Acıbadem acil'e gittim. Böbrek taşından şüphelenerek kan, idrar testleri, ultrason Çekildi. Hiçbir şey çıkmadı. Emin olmak! İçin b. tomografi çektiler. Sonuç; hiçbir şey yok tabi ki! Enfeksiyon teşhisiyle antibiyotik ve ağrı kesici yazdılar. Ödeme sırasında sigortamın
tomografiyi kapsamadığını, borcumun 1.534 TL olduğunu öğrendim!
Bu tutarda bir işlem yapmadan önce hastadan onay alınması gerekir! Sigortacım, Acıbadem'in bunu sürekli yaptığını insanları hep bu şekilde gereksiz çekimlerle mağdur ettiklerini söyledi. Bundan böyle asla Acıbadem'e adımımı atmayacağım! Çevremdeki herkese size güvenen hastanıza nasıl davrandığınızı anlatacağım. Tüm yasal haklarımı kullanacağım!

Gül 2.939 Okunma

Cevaplar

  • Gül01 Temmuz 2015

    Hastalarınıza bakış açınız benim için daha da netleşti! Kiminle konuşsam herkes aynı şikayetten muzdarip. Kendi keyfinize göre gereksiz işlemler yaparak haksız kazanç elde ediyorsunuz ve hastalarınızı diyemeyeceğim 'müşterilerinizi' salak yerine koyuyorsunuz. Şirket politikanızda insana verilen değer sıfır! Bu zamana kadar gerçekten çözüm sağlayacağınızı düşünerek beklediğim için sizin adınıza utanç duyuyorum! Bugün itibariyle kanuni tüm işlemlerimi başlatıyorum!

  • Gül01 Temmuz 2015

    Şikayetime istinaden 9 Haziran günü hastane adına Berciz Yonar tarafından arandım. Çok haklı olduğumu, bu kadar yüklü bir tutarda işlemin bana sorulmadan ve sigortamın teminatı kontrol edilmeden ve onay alınmadan yapılmaması gerektiğini belirtti. Konuyla ilgili şahsen ilgileneceğini bana geri dönüş yapacağını belirtti. Bunun üzerine geri dönüş yapılmadı. 2-3 kere arayıp sorduğumda 'sürecin devam ettiğini' söyledi. Bugün sigorta şirketim Allianz sigortayı aradım. Hastane tarafından herhangi bir bağlantı kurulmadığını söyledi. Ayrıca tüm işlemler için onları arayarak herhangi bir onay almadıklarını, bu tutarda bir işlem için hem hastadan hem de sigortamdan onay gereklidir!

  • Acıbadem Hastanesi Temsilcisi09 Haziran 2015

    Sayın İlgili, 3294260 nolu bildiriminize istinaden gerekli işlemler başlatılmıştır. Konu ile ilgili en kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır.  Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön