08 Kasım
#12928431

A101'den Bir Şey Almadan Önce

Evimin yakınında sadece A101 olduğu için anlık acil ihtiyaçlarımı oradan alıyorum. "Karabağlar Kooperatif Şubesi". Hamile olduğum için yediklerime dikkat ediyorum ve beyaz ekmek tüketmiyorum. Tahıllı ekmek almak için markete gittim, ekmekler tam kapının girişinde ve kapı girişi sabahları güneş alıyor. Güneş aldığı için tüm ekmeklerin içerisinde buhar oluşmuştu, arkadaşları uyardım fakat yüzüme bile bakmadılar, ekmekleri düzenlemediler de. Sonra Jumbo markasının organik yumurtasını aldım, kağıt atık konusunda hassas olduğum için fişini şubedeki kağıt atık kutusuna atmıştım fakat videosunu çektim.


10lu paketteki tüm yumurtalar bozuk çıktı ve hepsinin içinde kan pıhtıları vardı. 2 gün sonra bu konuda uyarmak için gittiğimde kasa kenarında şeffaf kutuda yumurtalar vardı. Kasadaki arkadaşa yumurtaların markasını sordum çünkü dışında marka etiketi sökülmüştü. Markası Jumbo dedi. Ambalajı olmadığını, son kullanma tarihini nasıl anlayacağımızı sordum; "ürünler bu hafta geldi, kullanma tarihlerine herhalde bir 10-15 gün vardır, kırılan yumurtaları atıp sağlamları tek kutuda birleştirip satıyoruz. " dedi ve kasa kenarında indirimli satıyorlardı.


Ürünlerin ne markası ne tarihi belli. Yumurtaların videosunu çektim, istenirse atarım, boyutu büyük olduğundan yüklenmiyor. Ve en son da dün akşam yani 07/11/2019 tarihinde Pınar'in ayranını aldım, ödedikten sonra kasada fark ettim ve tarihi 05/11/2019'da bitmişti. Reyona bir gittik ki tüm Pınar ayranların tarihi geçeli 2 gün olmuş! Ben yine fişi kağıt atığa atmıştım fişi bulamadık fakat kapağının fotoğrafını çektim. Kasalardaki işlemlerden bilgilere ulaşabilirsiniz, iade işlemi yaptık. Ben hamileyim ve bunları fark etmeyip bu ürünleri tüketsem vebalini kim ödeyecek? Bir daha oradan ekmek bile almam, Asla almam.

İrem İrem 813 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler