11 Ağustos
#12414958

A101 Sefaköy Bölge Sorumlusu Müşterinin Yanında Nasıl Davranılır Bilmiyor

A101 ' Sefaköy Yeldeğirmeni Cad. Mağazasında alışveriş yaparken, sivil kıyafetli bir beyefendinin market çalışanları ile olan iletişim şekli, hitap biçimi oldukça kaba ve müşterilerin önünde bu şekilde bir konuşma üslubu ile konuşması hiç ama hiç doğru değildi.


Markanın kültüründe, belli oluyor ki altüst ilişkisi mağaza çalışanlarına "kaba, çalışanı ezen, rencide eden, küçük düşüren" şekilde işleniyor. Benim gibi bir çok müşteri adını sonradan öğrendiğim bölge sorumlusu F*** bey tarafından çalışanlara şöyle bir konuşma yaptı, benim duyduğum kadarı buydu en azından: "ben dönene kadar fiyatı olmayan hiçbir yer kalmasın o kadar, hey sana diyorum, hadi, duydun mu beni"... Ne kadar güzel bir üslup değil mi? Kabadayıvari bir şekilde mağazadan çıkan bölge sorumlusunu bir daha görmedim.


Ben dahil bir çok müşteri o anda bu kişinin bu kaba konuşmalarına şahit olduk. A101 markasının ilk hedefi mağaza açıp büyümek değil, bölge sorumlularına iletişim eğitimleri vermek olmalıdır. A101 markasının müşteri güven ve memnuniyet düzeyinde yükselebilmesi için iletişim becerisi yüksek, altlarına saygı duyan ve liderlik vasıflarına sahip "bölge sorumluları" ile çalışmalıdır.

Damla Damla 2.107 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları