1tarz Mesafeli Satış Sözleşmesi Cayma Hakkı Kullandırmıyorlar

Aysun Aysun27 Temmuz 20:57

24.07.2020'de 3 tane ürün sipariş verdim Instagram sayfaları üzerindeki görsellerden ve DM 'den iletişime geçtiler. Bunun dışında tarafıma sözleşme ya da e-fatura göndereceklerini söylemelerine rağmen göndermediler. Sadece Instagram yazışmaları ve ürünlerle gelen fatura ve kargo SMS'leri mevcut. Daha öncesinden iade/değişim olabilir mi diye sorduğumda, DM'den ulaşabileceğimi söylediler. 27.07.2020 'de ürünler geldi, kapıda nakit ödeme yaptım. 

Ofiste olduğum için akşam eve gidince bakıp ona göre değişim/iade oluşturacağımı söyledim. Teşekkür etti, güzel günlerde giyin vs bir'şeyler yazdılar. Şimdi ürünler sayfalarında ki görsellerle alakası yok, görselle alakası olmadığı gibi ürünler üzerinizde çok komik duruyor, tamamen alakasız! Dedim neyse iade ederim geri.

DM 'den yazdım hemen cevap vermediler, bende sayfalarındaki 0551 727 23 **'yı aradım. İlgili kişi, önce adımı soyadımı vs sordu, özetle; sonra sizin değişim hakkınız var, iade yok dedi. İtiraz ettim vs. Mesafeli satış sözleşmesi gereği şu bu dedi. Tarafıma gönderilmeyen sözleşmeden bahsediyor, kanunen ayıplı mal satmalarına rağmen sebepsiz cayma hakkının varlığından habersiz kişi. Sonrasında da telefonu suratıma kapattı. 

Telefonla konuştum, buraya yazıyorum, yarın kargo ile geri göndereceğim bu ürünleri gelen adrese, iadem gerçekleşmezse, tüketici heyetine başvuracağım, ilgili yerlere şikayet edeceğim, sonra bilişim savcılığına, CİMER'e kayıt oluşturacağım. İade etmezseniz bunları yapacağım öncelikle. Avukatımla da görüştüm, eninde sonunda masraflarıyla beraber hakkımı alacağım.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
  • 3Yorum

Cevaplar

profile-icon Aysun 29 Temmuz 01:23

Butikbyarzu 1tarz.com (asıl siteleri burası) Budamodaolsun modaspirit vtk tekstil makine sanayi ve ticaret limited şirketi olarak Manisa ticaret odadına kayıtlı bir firma, diğerleri Instagram sayfaları. Hepsinde aynı şeyi yapıyorlar, sürekli yeni Instagram sayfası açıyorlar. Görsellerle alakası olmayan ürünler satıyorlar ve asla ürünü iade kabul etmiyorlar. Ben peşlerini bırakmayacağım.  İnternet üzerinden alışverişlerinizde sebepsiz 14 gün boyunca cayma hakkınız ve para iade hakkınız var. Kanun böyle. Eğer ki ısrar ediyorlarsa hiç uğraşmayın ürünü aynı adrese gönderin, 10 gün içinde hesabınıza para iadesi olmazsa, ilçe tüketici heyetine başvurun. Zaten birkaç güne meşhur olacaklar.  

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler