1tarz Eksik Ürün Ve Yanlış Beden Gönderimi

Tuğba Tuğba17 Mart 02:38

24.02.2020 de toplamda 615 TL değerindeki 5 adet ürünü 3 adet ürün ve birinin bedeni yanlış gönderdiler. Paketin içinden çıkan faturada 5 ürün yazıyor. Kargo çıkış bilgilerine baktığımda 1 adet 10 desilik paket hazırlanmış. İletişime geçtiğimde kargo şubesinde unutulmuş olduğunu fatura kesildi ise depodan eksik çıkış olamayacağını söylediler. Kargo şirketiyle de bizzat görüştüm tek paket gönderildiğini söylediler. Bunu beyan ettikten sonra bana birkaç tane iletişim numarası verdiler ve ulaştığım numaraya mesaj atmam istendi mesaja 2 gün cevap gelmedi. 3. Gün hukuki süreci başlatacağımı söylediğimde depo kamera kayıtlarına bakılacağı bana bilgi verileceği söylendi. 

4. Gün tekrar sordum inceleniyor dendi ben güven duygumu yitirdiğimi hukuki süreci başlatacağımı ücretimin iadesi koşuluyla davadan vazgeçeceğimi yetkililerinize iletin diye yazdıktan sonra beni bir numara aradı. Ücretin iadesinin mümkün olmadığını mahkemeye de verseniz bir sonuç alamazsınız mesafeli satış sözleşmesi gereği durum bu ürünleriniz kontrolünü sağlayıp en kısa zamanda adresinize göndereceğiz değişim içinde size öncelik vereceğiz dendi. Gayet ikna edici bir konuşma idi. Tek ürünlerim gelsin uzlaşalım diye kabul ettim daha sonra ürünlerin depoda mevcut olmadığı gelir gelmez yönlendirileceği söylendi 2 hafta da bu şekilde oyaladılar en son yazdığımda biz sizi arayacağız diye geçiştirdiler. Toplam da 21 günlük bir süreç geçti tüm belge yazışma konuşma kayıtları fatura ürün ne varsa dilekçe ile bugün Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapacağımı ve haklarımı alana kadar hukuki süreçten hiçbir şekilde vazgeçmeyeceğimi bilgilerinize arz ediyorum. 

Cevaplar

profile-icon Tuğba 19 Mart 16:35

Arkadaşlar Tüketici Hakem Heyetine başvuru yaptım lakin mesafeli alışverişlerde ücret iade süresi 14 gün. Bunu bilmediğim için firmanın 14 günlük süre içinde beni nasıl oyaladıklarına dair ; ücret iadesinin mümkün olmadığına ve yardımcı olacaklarına inandırarak yazdıkları WhatsApp ve Messenger üzerindeki tüm yazışmaları beni arayan kişilerin telefon numaralarına kadar ilettim. Hukuki sürecin sonucunu sizlerle paylaşacağım.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Hüsna 30 Nisan 23:44  

  Defolu ürün geldi bana ve iade aldıklarına dair sitelerindeki metni gönderdim, 11.04.2020 de alışveriş yaptım 14.04. 2020 de iade için gönderdim bu arada WhatsApp'dan yazışıyoruz durum böyle diye iademiz yok diye 15.04. 2020 de sitelerine ekleme yaptıla

 • profile-icon Tuğba 11 Nisan 15:17  

  2 gün önce kampanya var diye aradılar. Arayan kişiye durumu anlattım. Benimle görüşen kişinin işi bıraktığını konu ile ilgili bilgi vermediğini bu yüzden aksaklık olduğunu ve yardımcı olacağını söyledi

  • 2Yorum
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Hüsna 30 Nisan 23:45  

  Sizinle görüşme yapılan tlf no. Yu vermeniz mümkün mü

  profile-icon Tuğba 11 Nisan 15:21  

  Kibar bir bayandı defalarca özür diledi. Az önce kargom geldi 1 adet nano siyah maske ve 1 adet atlet özür mahiyetinde hediye koymuşlar. Eşofman takımımda istediğim gibi Lakin beyaz istediğim mont gri gelmiş? Değerlendirmeyi size bırakıyorum?

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler