Vakıfbank Hesap İşletim Ücreti Alındı!

Emine Ç. |

Maaş müşterisi olmama rağmen hesabımdan, hesap işletim ücreti adı altında her ay kesinti yapılmaktadır. Maaş hesabı açılırken, tarafıma herhangi bir kesinti yapılacağı söylenmemiş, gerekli bilgilendirilmeler yapılmamıştır. Aylık ve diğer özlük haklarının zaten şube aracılığıyla ödenmesiyle bankanın bir miktar gelir kazandığı ve bu gelir doğrultusunda bankanın bana ödeme yapması gerekirken böyle bir kesinti yapması tamamen haksız bir kazançtır.

Çalıştığım kuruma maaşımı başka bir banka aracılığıyla almak istediğime dair dilekçe vermeyi düşünüyorum. Hem maaşımı işletiyorlar hemde hesabımdan hesap işletim ücreti adı altında kesinti yapıyorlar.

Etiketler :

Hesap İşletim Ücreti

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Emine Ç.
  21 Mart
  12:15

  Bankaca verilen cevapta; herhangi bir faturanız için düzenli ödeme talimatı(Elektrik, Su, Telefon vb.) vermeniz, Bankomat-724 Kredisi kullanmanız, aktif internet bankacılığı kullanıcısı olmanız ya da havuz hesabınız olması halinde Hesap İşletim Ücretinden muaf tutulabilirsiniz." diyor.
  Her ay düzenli olarak maaşımın ve diğer özlük haklarımın bu banka aracılığıyla yapıldığı düşünülürse eğer cevap gerçekten çok komik...! TÜKETİCİ HAKLARI en adil kararı verecektir. Bu adaletsizliklerede bir dur denilmeli diye düşünüyorum.

 • Emine Ç.
  20 Mart
  14:37

  Maaş müşterisi olmama rağmen Vakıfbank A.Ş nin hesabımdan hesap işletim ücreti adı altında her ay bir kesinti yaptığından bahsetmiştim.Gelen açıklamada; "Bankomat-724 hesabınızdan tahsil edilen hesap işletim ücretinin
  Bankamızca verilen hizmetlerin karşılığı olarak değerlendirilmesi
  gerekmektedir. Ancak herhangi bir faturanız için düzenli ödeme
  talimatı(Elektrik, Su, Telefon vb.) vermeniz, Bankomat-724 Kredisi kullanmanız,
  aktif internet bankacılığı kullanıcısı olmanız ya da havuz hesabınız olması
  halinde Hesap İşletim Ücretinden muaf tutulabilirsiniz." diyor. Her ay düzenli olarak maaşımın ve diğer özlük haklarımın bu banka aracılığıyla yapıldığı düşünülürse eğer cevap gerçekten trajikomik.

 • Emine Ç.
  19 Mart
  08:34

  En kısa süreden kasıt nedir anlayanadım doğrusu. Günlerdir ne arayan var ne soran. Ayrıca yazılı vermiş olduğum dilekçeye aylardır cevap yok. En kısa sürede Tüketici Haklarına başvurmayı düşünüyorum.

 • 15 Mart
  12:14

  Müşterimizin talebi Bankamız sisteminde işleme alınmıştır. En kısa sürede Sorun Çözelim ekibimiz tarafından kendisine geri dönülecektir.
  Bankamıza iletmiş olduğunuz bildirimlerinizin durumunu 444 0 724 telefon bankacılığımızdan takip edebilirsiniz.
  Saygılarımızla,


  VAKIFBANK
  Sorun Çözelim