Şikayetler / İletişim / GSM Operatörleri / Vodafone / Şikayet No : 2022527

Vodafone Haksız Oyun Parası Tahsilatına Göz Yumuyor!

Fatma S. | 20 Eylül 2013 15:31

6 aylık oğlum telefonumu ben fark etmeden almış ve tuşlarına bakarken oyun menüsünü açmış.
Oyun açıldıktan sonra muhtemelen oyun bitince telefonu elime aldığımda 2977 numarasından bir SMS gelmiş:

"Talep etmiş olduğunuz oyunun şifresi .... Şifreyi talep etmiş olduğunuz oyunu açarak ekrana yazın. Bu oyun için 12 TL ücretlendirildiniz. MH:05468022977"

05468022977 numaralı telefonu defalarca aramamıza rağmen ya meşgul çalıyor ya da açılmıyor ama anlamadığımız Vodafone nasıl oluyor da bunlara izin veriyor? Bu kadar kolay mı faturamdan para tahsil etmek? Bu şikayetimle ilgili aksiyon alınmazsa Tüketici Mahkemesine şikayet edeceğim.

 • 112 Kişi Gördü

Şikayet ile ilgili Görüşmeler

 • Değerli Abonemiz,

  Vodafone bünyesinde bulunmayan ancak Vodafone abonelerinin de faydalanabileceği, farklı firmalar (CE, MCD, Azenet, Unimobil ...vb) tarafından hizmete sunulmuş bir çok özel servisin( Ringofon, Bilinko, Cepkül...vb) bulunduğunu belirtmek isteriz.

  Belirtmiş olduğumuz özel servisler tüm operatörlerin kullanımına açıktır . Abonelik veya servis kullanım işlemleri abonelerin tercihine bağlı olarak yapılmaktadır.

  Vodafone şebekesi sadece hattın kullanılması yönünde hizmet vermekte olup, özel servislerin farklı firmalar tarafından hizmete sunulduğunu hatırlatmak isteriz.

  533576****nolu hattınız üzerinden kontrol sağlandığında, 2977 kısa numarası ile hizmet veren başarı firmasına ait servis kullanımı olduğu ve abonelik içermediği görülmüştür. Kullanılmaması durumunda ücretlendirilmeyeceğiniz bilgisini paylaşmak isteriz. Abonelik gerektirmediği için de iptal işlemi bulunmamaktadır.

  Vodafone hattınız ile ilgili her konuda bize http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/bize_ulasin.php?default_id=destek-bizeulasin Bize Ulaşın linkinden, 542 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

  Saygılarımızla,
  Vodafone Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.

  21 Eylül 2013
  13:21:45
  0 0


  Teşekkürler...
  Neden beğenmediğinizi lütfen belirtiniz.
  [Birden fazla seçim yapabilirsiniz]

  • » Standart Cevap
  • » Mesajın Üslubu Yanlış / İtici
  • » Çözüme Yönelik Değil
  • » Hakkaniyetli / Adil Değil
  • » Doyurucu Bilgi İçermiyor
  • » Savunmacı Yaklaşım
"Özel Mesaj" bölümü bireysel üyelerimiz arasında iletişimi sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Firma adına şikayetlere cevap vermek için "Firma Üyeliği" gerçekleştiriniz.
Bize Ulaşın
Şikayetvar Twitter Sayfası Şikayetvar Facebook Sayfası