Şikayetler / Bankacılık / Halkbank / Şikayet No : 1920444
Şikayet Durumu : Cevaplanmış

Halkbank Bankamatik Kartımdan Bilgim Dışında 3 Gün Üst Üste Para Çekilmiş!

Emrah D. | 24 Temmuz 2013 11:03

12 aydır Halkbank müşterisiyim.2 hafta önce bankamatikten, bankamatik kartı cebimde üç gün üst üste 1000 TL olmak üzer toplam 3000 TL para çekildi ve bunu banka bana hiçbir şekilde iletmedi. Bir iş yerinde ürün karşılığında bankamatik kartından ödeme yapmaya kalkıştığımda bana "yeterli bakiyeniz bulunmamaktadır" dediler.

Bankamatiğe gidip hesabımı kontrol ettiğimde 1'er gün arayla para çekildiğini öğrendim.Üstelik para çekildiği günlerde bende bankamatik kartında alışveriş yapmışım.Hemen bankamatik kartını iptal ettirip paranın iadesini bankadan istedim.2 haftalık bir inceleme sonucunda itirazım reddolmuş. Banka güvenlik açığının faturasını bana kesti.Daha nasıl güvenebilirim böyle bankaya?


Şikayet ile ilgili Görüşmeler

 • şikayetim ile ilgili net bir bilgi alamadım.Sadece olumsuz sonuçlanılmıştır denildi.Nedenini sorduğumda halkbankamesaj atın denildi.Bu kartın kopyalandığı aşikar.Hesaptan para çekildiğini bilgilendirmemek ve kopya kartla hesaptan para çekmek bankanın güvenlik açığıdır.Dahada yüklü miktarlada parada çekilebilir haber verilmezse.Bankada bulunan paranın güvenliğinde müşteri mi sorumludur bankamı.Müşteri sorumluysa bankanın misyonu nedir peki? Bu güvenlik açığının arkasında durup müşteriyi mağdur etmemek bankanın marka değerini yükseltir bence.

  25 Temmuz 2013
  21:05:01
 • Müşterimize telefon kanalı ile bilgi verilmiştir.

  Bilgilerinizi rica ederiz.

  Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 444 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz.

  25 Temmuz 2013
  11:00:08
  0 0


  Teşekkürler...
  Neden beğenmediğinizi lütfen belirtiniz.
  [Birden fazla seçim yapabilirsiniz]

  • » Standart Cevap
  • » Mesajın Üslubu Yanlış / İtici
  • » Çözüme Yönelik Değil
  • » Hakkaniyetli / Adil Değil
  • » Doyurucu Bilgi İçermiyor
  • » Savunmacı Yaklaşım

[ Yorum]
Yorumları görebilmek ve yorum yapabilmek için üye giriş yapmalısınız.

Gönderen Kullanıcı

Şikayetçi Telefon Doğrulaması Yapmıştır. Emrah D.
Profil Görüntüle
"Özel Mesaj" bölümü bireysel üyelerimiz arasında iletişimi sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Firma adına şikayetlere cevap vermek için "Firma Üyeliği" gerçekleştiriniz.
Bize Ulaşın
Şikayetvar Twitter Sayfası Şikayetvar Facebook Sayfası