HAKKIMIZDA

 

MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.

 

 

2003 yılında MNG Holding iştiraki olarak kurulan MNG Kargo 800'den fazla şubesi, 7 tanesi Teknolojik Aktarma Merkezi olmak üzere toplam 26 aktarma merkezi, 15 bölge müdürlüğü, 8500'ü aşkın çalışanı, 2500 den fazla kara taşıma aracı ve 6 uçağıyla hizmet vermektedir. MNG Kargo, Türkiye'nin bir ucundan diğer ucuna ve dünyada 220 farklı ülkede, günde 600 bin adrese dünya standartlarında hizmet ulaştıran Türkiye'nin lider kargo şirketlerindendir.

 

Filosunda kendine ait uçakların yer aldığı tek kargo şirketi olma özelliğine sahip MNG Kargo, hava kargo taşımacılığı ile kara taşımacılığını entegre ederek Türkiye'nin tüm şehir merkezlerine 24 saatte teslim garantisi vermektedir. MNGKargo, MNG Cargo Airlines ile ithalat ihracatta gümrükleme, depolama ve antrepo hizmetlerindeki tescilli başarısını sürdürmektedir. Ayrıca, 2009 yılında hızlı hava taşımacılığı kategorisinde dünya lideri FedEx Express ile lisansörlük anlaşması imzalayan MNG Kargo, 220 ülkeye hizmet götüren bu entegre operasyonu ile dev bir sisteme sahiptir.

 

MNG Kargo, sektörde ilk ve tek Teknolojik Aktarma Merkezlerine sahip kargo şirketidir. Bu çağ değiştiren teknoloji sayesinde saatte 65 bin kargoyu yüksek hızda ayrıştırıp, el değmeden hatasız olarak hat araçlarına yükleyerek, hasarsız teslimat sağlamaktadır.

 

Türkiye'de kargo taşımacılığı sektörünün gelişiminde başrol oynayan, yenilikleriyle çağ açan MNG Kargo, dünya standartlarındaki hizmet anlayışı ile ülkemiz taşımacılık sektörüne çağdaş dinamikler kazandırmıştır. MNG Kargo, %100 müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla teknolojik yatırım ve donanım, yüksek deneyim, sürat, kaliteli insan kaynağı ve güven ortamını ileri düzeyde oluşturarak Türkiye'ye hak ettiği standartlarda kargo hizmeti sunmaktadır.

 

AYRICALIKLARIMIZ

 

TAM: Türkiye de bir ilk olarak 7 Teknolojik Aktarma Merkezinde (TAM) kargolarınız el değmeden, gidecekleri yerlere göre ayrıştırılabilmekte, otomatik ölçüm tartım yapılabilmekte ve her bir kargonun fotoğrafları çekilebilmektedir. Böylece özellikle yanlış varış şubesine kargoların gitmesi engellenmekte, kargoların ölçüm tartımında oluşabilecek farklılıklar giderilmekte ve kargonun tüm süreçlerinde ki güvenliği yakından gözlenebilmektedir. Yine hasarlanmalar ile ilgili tazmin süreçlerinde kargo fotoğrafları oldukça yol gösterici olmaktadır.

 

Teknoloji: MNG Kargo teknolojiyi süreçlerinin her aşamasında kullanmakta ve sunduğu hizmetlerin kalitesini arttırmaktadır. Bu doğrultuda MNG Kargo tüm Saha Operasyon Personellerine son model akıllı cep telefonları sunarak onların sahada gerçekleştirdikleri işleri hızlandırmıştır. Bu telefonlar ile kargolar anlık olarak teslim düşülebilmekte ve anında teslim bilgisi sizlere iletilebilmektedir.

 

Dijital Harita: MNG Kargo dijital harita uygulaması ile sizlerin adreslerini coğrafi koordinat verileri ile bulabilmekte ve bu bilgiyle teslimat yapabilmektedir. MNG kargo’ ya sadece enlem ve boylam bilgilerinizi vermeniz kargonuzun teslim olması için yeterlidir.

 

MNG Kargo Mobil uygulaması: Yeni versiyonu ile IOS ve Android marketlerde… MNG Kargo Mobil uygulaması ile işinizin başından ayrılmadan gönderi takibinizi yapabilir, size en yakın şube bilgilerini sorgulayabilir, fiyat hesaplayabilir, kurye çağırabilir ve yurtdışı gönderileriniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

MNG Kargo Mobil IOS için tıklayınız

 

MNG Kargo Mobil Android için tıklayınız

 

KARGO TAKİP

 

Göndericisi ya da alıcısı olduğunuz kargolarınızı birçok farklı yöntem ile takip edebilirsiniz;

 

MNG Kargo Mobil uygulaması yeni versiyonu ile IOS ve Android marketlerde… MNG Kargo Mobil uygulaması ile işinizin başından ayrılmadan gönderi takibinizi yapabilir,size en yakın şube bilgilerini sorgulayabilir, fiyat hesaplayabilir, kurye çağırabilir ve yurtdışı gönderileriniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

MNG Kargo Mobil IOS için tıklayınız                                            

 

MNG Kargo Mobil Android için tıklayınız

 

www.mngkargo.com.tr: adresimizden gönderi takip numarası veya fatura numaranız ile kargo takibini kolaylıklar yapabilirsiniz.

 

Sesli Yanıt Sistemi: 444 06 06 veya 0850 22 06 06 çağrı merkezimizi arayarak kargo takip numaranızı tuşlayıp sesli yanıt sistemi aracılığı ile otomatik sorgulama yapabilmekte, kargonuzun durumunu 7/24 online olarak öğrenebilirsiniz.

 

 

ALICILARIN BİLGİLENDİRİLMESİ

MNG Kargo olarak müşterilerimizi e-mail ve sms ile bilgilendirebilmekteyiz. Bu bilgilendirmeler;

-          Gönderinizin bizlere verildiği anda,

-          İlgili varış şubesine vardığında

-          Alıcısı yerinde bulunamadığı durumlarda SMS (Devir SMS’i) ile müşterilerimize bilgilendirme yapılabilmektedir.

Böylece müşterimiz sanal ortamda aldığı ürünün kargo süreçleri ile ilgili bilgi sahibi olabilmektedir. 

Çözüm Merkezi: MNG Kargo olarak sektörde bir ilk olan yeni uygulamamız Çözüm Merkezi ile alıcısına her hangi bir nedenle teslim edilemeyen kargolarınız aynı anda alıcısına ulaşılarak çözümlenmekte ve aynı gün teslim edilmeye çalışılmaktadır.

ALICILARA YÖNELİK HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ

 İşte MNG Kargo’dan Karakter Tahlili:
MNG Kargo sizlere özel çözümler de üretmektedir. Özellikle verdiği siparişi gün içerisinde bekleyerek almak istemeyen müşterilerimiz için aşağıdaki çözümler sunulabilmektedir.

Öncelikli Kargo: Müşterilerimiz, kargolarını ilk olarak teslim almak isterler ise bu hizmetimizi seçmeleri yeterlidir. Bu hizmetimiz ile kargo şubeye ulaştığı anda diğer kargolardan öncelikli olarak kargoları teslim edilir.

Güniçi Kargo:  Şehir içinde veya Şehir dışında belli saatlere kadar gönderdiğiniz kargoları aynı gün mesai saati sonuna kadar teslim edebilmekteyiz. Böylelikle müşterilerimiz aynı gün kargolarını teslim alabilmektedir.

Akşam Teslimat: MNG Kargo sektörde bir ilk olarak akşam teslim hizmetini sunmaktadır. Bu hizmetimiz ile adreslerinde gün içerisinde bulunamayan müşterilerimize akşam 19.00 – 21.00 saatleri arasında da kargolarını teslim edebilmekteyiz.

"MNG Şirketler Topluluğu" faaliyetlerine Günal İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş. ve MAPA İnşaat ve Ticaret A.Ş. şirketleriyle başlamıştır. Her iki firma da dünya standartlarında inşaat hizmetleri sağlayan firmalar olup bina ve altyapı taahhüt işleri konularında uzmanlaşmışlardır.

MNG Topluluğu Şirketleri, otel yatırımları ve yönetimi, enerji üretimi ve pazarlaması, yurt içi ve yurt dışı hava taşımacılığı, yurt içi kargo taşımacılığı, finans ve medya da dahil olmak üzere faaliyetlerini geniş bir yelpazede genişletmiş ve çeşitlendirmiştir.

 

MNG Şirketler Topluluğu`nun toplam özkaynakları 900 milyon ABD Doları`nı aşmıştır. Yüklenici firmaları tarafından tamamlanan işlerin toplam değeri 5,55 milyar ABD Doları`nı aşmış ve 2013  yılı itibarı ile devam etmekte olan işlerin değeri ise 4,90 milyar ABD Doları`na yaklaşmıştır.

 

MNG Şirketler Topluluğu`na bağlı yüklenici firmalar her türlü bina ve gökdelenler, alışveriş ve ticaret merkezleri, oteller, tatil köyleri, sanayi tesisleri, baraj, hidroelektrik santralları ve sulama tesisleri, tüneller, otoyollar ve karayolları, betonarme silolar, atıksu ve içmesuyu arıtma tesisleri, hafriyat işleri, zemin stabilizasyonu ve temel kazık işleri de dahil olmak üzere üstyapı ve altyapı projelerini başarı ile tamamlamışlardır. MNG Şirketler Topluluğu aynı zamanda jeoteknik ve temel kazık işleri, mekanik - elektrik - sıhhi tesisat kurulumları ve mimari tasarım hizmetleri alanlarında da uzman yüklenici firmaları da topluluk bünyesinde barındırmaktadır.

 

MNG Şirketler Topluluğu nehir tipi hidroelektrik santral yatırımları ile yenilenebilir enerji sektöründe faaliyetlerine devam etmektedir. Toplam 164 MW kurulu gücü ve 950 Gwh yıllık elektrik üretimi olan 10 adet hidroelektrik santralın 6 adeti tamamlanarak işletmeye alınmış olup, 4 adet santralın yapımı sürdürülmektedir.

 

MNG Şirketler Topluluğu kargo taşımacılığı sektöründe büyümeyi sürdürmektedir. Mülkiyeti MNG Şirketler Topluluğu’na ait olan MNG Havayolları AŞ, Türkiye’nin en büyük hava kargo kapasitesine sahiptir. Firmanın bünyesinde 10 kargo uçağı bulunmaktadır. MNG Kargo A.Ş. 740`tan fazla şubesi, 7000`den fazla personeli ve 2000 aracı ile Türkiye çapında kargo taşımacılığı hizmeti vermektedir.

 

MNG Şirketler Topluluğu, "World of Wonders (WOW)" markası altında, Antalya, Bodrum ve İstanbul’da toplam 8500 yatak kapasitesi bulunan ve mülkiyetleri topluluğa ait olan Türkiye çapındaki turizm ve iş amaçlı otelleri ile turizm sektöründe de öncü faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

MNG Şirketler Topluluğu finans ve medya sektörlerinde MNG Faktoring ve Ulusal yayın kanalı TV8 ile faaliyetini sürdürmektedir.

 

 

İLETİŞİM

Çağrı Merkezi: 444 06 06

Çağrı Merkezimizden haftada 7 gün 08:30 – 24:00 saatleri arasında hizmet alabilirsiniz.

MNG Kargo Genel Müdürlüğü

Maslak Mahallesi Sümer Sokak No:3 Ayazağa Ticaret Merkezi Kat:5-6 34398 Sarıyer – İSTANBUL

Telefon: +90 212 366 55 55 (pbx)

Faks: +90 212 366 55 60

E-posta: info@mngkargo.com.tr

FedEx Merkez Müdürlüğü

Merkez Mahallesi Çınar Caddesi Kavak Sokak Yalçınlar İş Merkezi No:5 Kat:2 Yenibosna – İSTANBUL

Telefon: +90 212 471 44 44 (pbx)

Telefon: +90 850 222 06 06

Faks: +90 212 471 44 38 – 29

 

Şikayetvar Twitter Sayfası Şikayetvar Facebook Sayfası