Enerjisa Başkent Elektrik Ödenmeyen Güvence Bedeli!

Tolga B. |

02.10.2012 tarihinde firmaya elektrik abonesi oldum. 854,28 TL mi aldılar. Bunun 825,40 tl sini güvence bedeli olarak aldılar. Aboneliğimi kapattığımda geri alacağımı söylediler. Buraya kadar normaldi. Fakat adresim değiştiği için aboneliğimi kapatmam gerekti. Bir hafta önce abonelik iptali yaptım. Vezneye paramı almaya gittiğimde, ödeme yapamayacaklarını, 500 TL nin üzerindeki paraları kanun gereği banka üzerinden yapılması gerektiğini söylediler.

Benden iban numaramı aldılar. Üzerinden 1 haftadan fazla geçti ve paramı halen ödemediler. Müşteri hizmetleri ile görüşmemde de 1 ayı bulabileceği, birşey yapamayacaklarını söylediler. Parama el koydu sabancı ve geri ödemiyor.

Etiketler :

Abonelik İşlemleri Fatura ve Ödemeler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Tolga B.
  23 Mart
  10:35

  Sanırım buradaki şikayeti okudular, sessiz sedasız paramı bir mesai saatinin son dakikalarında havale yaptılar. Parayı alırken aldılar öderken kanunlara göre bankadan olması gerekir demişlerdi.

 • Tolga B.
  22 Mart
  11:28

  Bugün (22/3/2013) firmayı aradım paramı ödeyemeyeceklerini, 2-3 hafta içinde ödenebileceğini söyledi. Böylece Sabancı firması paramı yaklaşık olarak 1 aydan fazla işletmiş olacak. Biz acaba sabancıdan bir aylığına 850 tl isteseydik bizden ay sonunda ne kadar olarak geri ödememizi isteyecekti?