Biz Kimiz

AXA SİGORTA, 2000’i aşkın acente, 1.900’ü geçen banka şubeleri ile Türkiye’nin en yaygın acente ağına sahiptir. AXA SİGORTA. 2011  yılsonu TSRŞB verilerine göre sektörünün en büyüğüdür. Aynı zamanda AXA SİGORTA oto sigortaları ve yangın branşlarında da sektör lideridir. Her yıl yapılan müşteri ve acente memnuniyeti anketi sonuçlarına göre müşterilerinin en çok güvendiği ve memnun olduğu sigorta şirketi olan AXA SİGORTA en zor anlarınızda daima yanınızdadır.


Farklılıklarımız

Tüm Türkiye’ye hizmet veren yaygın dağıtım ağı
·         81 ilin 81'inde hizmet veren 2000’i aşkın acente ve 1900'ün üzerinde banka şubesi ile Türkiye'de yaygın dağıtım ağına sahiptir.

Tüm Türkiye'ye ulaşan yaygın servis ağı
·         Ülke çapına yayılmış 1.200'ün üzerinde anlaşmalı servis ve tamirhaneler ile yaygın servis hizmeti verilmektedir.
Yüksek Müşteri Memnuniyeti

·         Türkiye Kalite Derneği'nin (KALDER) yapmış olduğu Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) anketi sonuçlarına göre AXA SİGORTA 4 yıl üst üste sektöründe ilk sırada yer almıştır.

Yüksek Acente ve Müşteri Memnuniyeti
·         Acentelerin AXA SİGORTA’dan aldıkları hizmetlerden memnuniyet düzeylerini belirlemek amacıyla her yıl gerçekleştirilen “Acente Memnuniyeti” anketi 2011 yılı sonuçlarına göre AXA SİGORTA acentelerinin genel memnuniyeti % 94 olarak gerçekleşmiştir. AXA GRUP tarafından bağımsız araştırma şirketi Nielsan’a yaptırılan Müşteri Memnuniyeti araştırması sonuçlarına göre AXA SİGORTA genel müşteri memnuniyeti % 88 olarak gerçekleşmiştir.

Türkiye'nin her yerinde gerçek "tek fiyat" uygulaması
·         AXA SİGORTA bireysel sigorta ürünleri Türkiye'deki tüm dağıtım kanallarından aynı fiyatla satılmaktadır. Acenteden acenteye değişen farklı fiyat uygulaması yoktur. Bu yapı sigorta müşterilerinin AXA SİGORTA'ya duyduğu güveni haklı çıkaran, sektörde fark yaratan uygulamalardan biridir.

7/24 kesintisiz hizmet
·         Yılda 365 gün, günde 24 saat hasar anında kesintisiz ulaşılabilen  444 1 999 no'lu "Müşteri Acil Yardım, Hasar ve Destek Merkezi" ile müşterilere ihtiyaç duydukları her anda, çok hızlı hizmet verilmektedir.

Hasar Ödemesinde En Hızlı
·         Hasar sürecinin en önemli kademelerinden birisi olan eksper raporlarının şirkete ulaşma aşaması sanal ortamda gerçekleşmekte ve işlemler hızla sonuçlandırılmaktadır. Bu sayede vakit kaybı tamamen ortadan kaldırılmakta ve eksperlerin raporlama süreleri ile performansları sıkı bir şekilde denetlenmektedir. AXA SİGORTA, kendisini sektörde farklılaştıran güçlü teknolojik altyapısı sayesinde hasarların çok daha hızlı çözümlenmesini sağlamaktadır. Anlaşmalı yetkili servislerde onarımı yapılacak 1500 TL’nin altındaki hasarlarda ise eksper yollamaksızın işleme başlayarak müşterilerini bekletmemektedir.

Müşteri ihtiyaçlarının doğru belirlenmesi
·         AXA SİGORTA bireysel müşterilerin gerçek ihtiyaçlarına uygun ve "Bireysel Paket Ürünler" geliştirmektedir. AXA SİGORTA kurumsal müşteriler için risk yönetimi yaparak kurumsal müşteri ihtiyaçlarına özel poliçeler oluşturmaktadır.

Aynı çatı altında hem elementer hem de hayat ürünleri sunulması
·         AXA SİGORTA ve AXA HAYAT VE EMEKLİLİK ürünlerinin tek bir çatı altında satılabilmesi ayrıcalığı, müşterilerimizin birden fazla sigorta ihtiyaçlarında hayatlarını kolaylaştırmaktadır.

En Beğenilen Şirket
·         Capital Dergisi’nin düzenlediği ve kurumların üst düzey yöneticileri tarafından yanıtlanan araştırmaya göre AXA SİGORTA 4 yıldır üst üste sektöründe ”En Beğenilen Şirket” seçilmiştir.

Sektörünün En İyisi
·         Dünya'nın saygın ekonomi dergilerinden Euromoney ve Worldfinance, AXA SİGORTA'yı birden çok kez ödüllendirmiştir.

World Finance 2010-2011
·           Türkiye’nin En İyi Sigorta Şirketi

Euromoney 2009
·         Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi
·         Türkiye'nin En Yaratıcı Sigorta Şirketi
·         Türkiye'nin En İyi Fiyatlama Yapan Sigorta Şirketi
·         Türkiye'nin Hasarı En İyi Çözümleyen Sigorta Şirketi

Euromoney 2010
·         Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi
·         Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Sigorta Şirketi
·         Dünya'nın önde gelen finans dergilerinden World Finance, AXA SİGORTA'yı 2010 senesinde “Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi” seçmiştir.
 
Kalite Anlayışımız

Misyonumuz, hizmet verdiğimiz her alanda sürekli iyileştirme faaliyetleri ile maliyetleri düşürerek müşteri memnuniyetini arttırmak, daima 'EN İYİ' olmaktır.

"En iyi" olmaktan anladığımız;
• Tüketiciler tarafından tercih edilen ve müşterilerinin memnuniyetini sağlamış, 
• Çevresine duyarlı, sosyal sorumluluklarının bilincinde etkin, kurallara ve yasalara saygılı, 
• Referans olarak gösterilen, bir şirket olmaktır.

Bu amaçlarımıza ulaşabilmek için temel ilkelerimiz;
• Müşterilerimize hizmet kalitemizle birlikte değerlendirildiğinde rekabetçi ürünler sunmak, 
• Satış öncesi ve sonrası hizmette hızlı olmak, 
• Daima ulaşılabilir olmak, 
• Her zaman ve her alanda en iyiyi sunabilmek için yaratıcı ve yenilikçi düşünmek,
• En son teknolojiyi kullanmak ve böylece güven duyulan bir şirket olmaktır.

Şirketimiz, inovatif yapısı ile sigortacılık sektöründe birçok yeniliğe imza atmış ve atmaya devam etmektedir. Bu yeniliklerden en önemlisi "Müşteri Odaklı Hizmet" organizasyonudur. Müşterilerimizin temel alındığı bu organizasyon yapısı da doğal olarak koşulsuz müşteri tatmini sağlayacak sorumluluklarla donatılmıştır.

·         "Operasyonel Mükemmellik" yaklaşımımız çerçevesinde müşterilerimize en kaliteli ve hızlı hizmeti sunabilmek için entegre "Çoklu Kanal Yönetimi" inovatif bir model olarak benimsenmiştir.
·         Bir şirketin kurum kültürü kurumun kendisi için seçtiği, aynı zamanda diğerlerinden farklılaşmasını sağlayan özellikleri ile oluşur.
·         AXA SİGORTA olarak biz bu farklılaşmayı çalışanlarımıza, ortaklarımıza, müşterilerimize, acentelerimize, mal ve hizmet sağlayıcılarımıza, çevreye, topluma verdiğimiz sözler ve de bunları gerçekleştirme biçimimizi tanımladığımız temel değerlerimiz ile sağlıyoruz. 
Değerlerimiz

Müşterilerimize, acentelerimize, ortaklarımıza, çalışanlarımıza verdiğimiz sözleri zamanında yerine getirmek ve karşılıklı güvene dayanan işbirlikleri yaratmak temel değerlerimizdendir.

Sözünde Durmak
·         Verdiğimiz sözlerin arkasında durmak,
·         Söylediklerimiz ile yaptıklarımızda tutarlı olmak,
·         Karşısındaki kişilerde güven uyandırmak,
·         Saygın ve dürüst olarak algılanmak.

Takım Ruhu
·         Birlikte çalıştıkları kişiler ile iyi iletişim kurarak, uyumlu ve verimli çalışmayı kolaylaştırmak,
·         İçinde bulunduğu ekip ile hareket etme kabiliyetine sahip olmak,
·         Şirket hedeflerinin ve bunlara kendi katkısının farkında olmak,
·         Birlikte hareket ederek ortak hedeflere ulaşılmayı kolaylaştıracak şekilde davranmak.

Gerçekçilik
·         Durumu kapsamlı, yalın ve olduğu gibi değerlendirmek,
·         Olaylar karşısında; olumlu, gerçekçi, yapıcı ve tarafsız bir yaklaşım benimsemek,
·         İstenen sonuca ulaşmada kaynakları etkin şekilde kullanmak.

Hayal Gücü ve Yaratıcılık
·         Çevredeki ve dünyadaki değişiklikleri takip etmek, süreçleri iyileştirmek, yaratıcı düşünceleri işe katmak,
·         Sektördeki ve konusundaki gelişmeleri takip etmek, bu şekilde süreçleri ve hizmeti iyileştirmek için yeni yöntemler veya çözümler önermek, uygulanılmasını sağlamak.

Değişime Yatkınlık
·         Gelişim ve değişime açık olmak; değişimler karşısındaki olumlu tavrı ve etkinliği sürdürmek,
·         Mevcut sistemleri geliştirmek için süreçleri gözden geçirmek,
·         Değişen koşullarda işine etkin biçimde, verim kaybı olmadan devam edebilecek esneklikte olmak,
·         Değişen durumlara uyum sağlayabilmek ve değişime karşı olumlu tavır sergilemek.

Gurur
·         AXA SİGORTA'nın bir parçası olmaktan ve yapılan işten gurur duymak,
·         Yaptığı işten ve AXA SİGORTA'da çalışmaktan coşku duymak, işinde ürettiklerinden, verdiği hizmetlerden mutlu olmak,
·         AXA SİGORTA'yı büyük bir marka ve tercih edilen bir şirket olarak görmek.

Fark Yaratmak
·         Değer katan, üreten, başaran insanlar arasında olmak için gerekli hırs ve iddiaya sahip olmak,
·         Hedeflere ulaşmak için yapılan işi sadece sürdürmek değil, değer katarak iyileştirmek, fark yaratan kişilerden biri olmak,
·         Başarıyı ve verimi artırmak için, önüne çıkan engellerle başa çıkmak ve yeni çözümler getirip, başarılı olmayı hedeflemek.

Profesyonellik
·         Müşteri odaklı, müşteriyi birinci sıraya koyarak, en iyi hizmeti vermek için sorumluluğu üstlenmek, işini iyi yapmak,
·         Hizmet verdiği iç ve dış müşterilerin beklenti ve ihtiyaçlarına en etkin şekilde cevap verebilmek için gerekli aksiyonları zamanında almak,
·         Sorumluluklarının neler olduğunun farkında olmak ve bu sorumlulukların tüm gereklerini yerine getirecek şekilde davranmak 
Müşteri Odaklılık

·    AXA SİGORTA’da tüm faaliyetlerde esas müşteri odaklılıktır. Bu nedenle şirket stratejisinin temellerinden biri tüm çalışanlarımızın “müşteriyi tanıması”dır. AXA SİGORTA “Müşteri”si olarak, AXA SİGORTA’nın servis ve hizmetini sunduğu tüm elementleri görmektedir.
·         Müşteri Hizmetleri departmanımıza iletilen haklı şikayetlerin tamamı (%100’ü) çözümlenmekte ve tüm şikayet dosyaları (haklı-haksız) müşterilerin bilgisi dahilinde kapatılmaktadır.
·       Müşterilerin mevcut ve gelecekteki beklenti ve gereksinimlerini anlamaya yönelik her yıl müşteri memnuniyeti (scope) araştırması yapılmakta ve bu araştırmanın sonuçlarına göre müşteri beklentilerini karşılamaya yönelik aksiyonlar alınmaktadır.
·         Diğer yandan Müşteri Şikayetleri departmanına ve acentelere telefon veya e-mail ile ulaşan müşterilerden elde edilen sonuçlar şirket içindeki ilgili departman tarafından sürekli olarak irdelenerek sorunlu alanlar tespit edilmekte, bunların çözümleri en kısa sürede uygulamaya geçirilmekte ve takip eden aylardaki şikayetlerdeki gelişim izlenerek sürecin etkinliği sorgulanmaktadır.
·     Müşterilerimiz web sitemizdeki müşteri hizmetleri bölümünde yer alan iletişim’e e-mail atarak veya Müşteri Hizmetleri Departmanı’nı telefonla arayarak, çalıştığımız asistans şirketlerine ve acentelere başvurarak dilek, şikayet ve önerilerini paylaşabilirler.
·       Lider ve çalışanlar mesai içi veya dışı olsun sosyal ortamlarda karşılaştıkları müşterilerin öneri, dilek ve şikayetlerini dinlemekte, bunlarla ilgili proje önerisi geliştirmekte, AXA WAY veya Müşteri Stratejileri Departmanları ile temasa geçerek projenin hayata geçmesini sağlayabilmektedir. Burada projeyi öneren kişi projeyi destekleyen kişi olabileceği gibi, proje takımında da yer alabilir.
·   Ayrıca, şirketteki tüm çalışanlar tek bir tuş ile 4.200.000 civarındaki tüm müşterilerimizi tek tek 360 derece görüntüleyebilmekte ve analiz edebilmektedirler. Bu analiz ve müşteriyi tanıyabilme olanağı müşterilere çok hızlı ve doğru hizmet verilmesini sağlamaktadır. 

İletişim Bilgileri

Unvan : AXA HOLDİNG A.Ş.
Adres : Meclisi Mebusan Cad. No:15 34433 Salıpazarı / İstanbul
İletişim Web : iletisim@axasigorta.com.tr

“Müşteri Acil Yardım, Hasar ve Destek Merkezi - 444 1 999”

Şikayetvar Twitter Sayfası Şikayetvar Facebook Sayfası